جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان فایل طرح توجیهی صنعتی و دانلود فرمت word و pdf طرح کسب و کار کارآفرینی
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Laser meter

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ابزار دقیق آزمایشگاهی مانند متر لیزری ، تراز لیزری ، فاصله یاب لیزری و مسافت یاب لیزری سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ابزار دقیق آزمایشگاهی مانند متر لیزری ، تراز لیزری ، فاصله یاب لیزری و مسافت یاب لیزری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فاصله یاب های لیزری توانایی درک فاصله مناسب را داشته و در شرایط آب و هوایی مختلف و شدت نور گوناگون قابل استفاده هستند. کاربرد فاصله یاب های لیزری در خط تولید صنایع گوناگون ازقبیل ساخت انواع ماشین آلات تولید ، تولید قطعات نظامی و .... می باشد.

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ابزار دقیق آزمایشگاهی شامل متر لیزری ، تراز لیزری ، فاصله یاب لیزری و مسافت یاب لیزری :


 

امروز در صنایع مختلف وسایل گوناگونی جهت افزایش دقت تولید و سیستم های گوناگون ساخته شده است . مسافت یاب لیزری یا فاصله یاب لیزری ( Laser Sensing Distance ) یكی از این سیستم ها می باشد . بكارگیری فن آوری نوین پردازش اطلاعات و سیستم های الكترونیكی پیشرفته ، تولیدكنندگان را قادر می سازد ، از این وسائل جهت كنترل هوشمند خط تولید خود استفاده كنند . اولین قدم در این راه ، تولید حسگرهای لازم جهت حس كردن شرایط خطرناك می باشد ، كه از جمله اساسی ترین آن ها سنسورهای فاصله یاب هستند . این سنسورها باید قادر به درك فاصله مناسب بوده و قابل استفاده در شرایط گوناگون آب و هوایی و شدت نورهای مختلف باشند .
اطلاعات جمع آوری شده از این سنسورها توسط مدارهای واسط به یك پردازشگر ارائه می گردند . این پردازشگر بر اساس یك سری محاسبات و قواعد ، شرایط را بررسی و تحلیل نموده و در صورت وجود خطر تصادف ، راننده را آگاه می نماید .
طرز كار فاصله یاب لیزری براساس همان اصولی است كه در رادارهای معمولی بكار می رود .
یك تپ لیزری YAG و یا CO2 به هدفی كه نشانه روی شده است ارسال می شود . سپس تپ ارسالی به هدف خورده باز می گردد و سپس توسط یك سیستم مناسب گیرنده نوری آشكارمی شود . فاصله مورد نظر با تعیین مدت زمانی كه طول می كشد تا تپ ارسالی مسیر رفت و برگشت را طی كند ، بدست می آید . طرح كلی یك فاصله یاب Nd: YAG متشكل از فرستنده ( لیزر ) ، گیرنده و دوربین است . سپس با ارسال تپ ارسالی به هدف ، نور پراكنده شده از هدف توسط عدسی های L1 و L2 روی یك آشكار ساز تمركز یافته و یك سیگنال الكتریكی حاصل می شود . اگر لحظه t0 تپ لیزری از سیستم به سمت هدف ارسال شود و سیگنال بازگشتی در لحظه t1 آشكار شود ، با توجه به اینكه نور با سرعت C در مدت زمان t1 - t0 فاصله ( 2x رفت و بازگشت سیگنال ) را پیموده است ، فاصلهx بدست می آید . مشاهده می شود كه دقت در تعیین فاصله به دقت در تعیین زمان بستگی دارد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ابزار دقیق آزمایشگاهی شامل متر لیزری ، تراز لیزری ، فاصله یاب لیزری و مسافت یاب لیزری :


 

طبقه بندی كالاهای وارداتی و صادراتی براساس تعرفه " سیستم هماهنگ توصیف و كد گذاری كالا انجام می گیرد . به كالای وارداتی حقوق گمركی و سود بازرگانی تعلق می گیرد ، كه میزان آن به موجب قانون مقررات صادرات و واردات ، تعیین می گردد . مسافت یاب با حقوق ورودی 15 درصد اجازه ورود به كشور را دارد .
كالاهای صادراتی نیز از پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی معاف هستند ، لكن مشمول پرداخت هزینه های تخلیه و بارگیری و انبار داری می باشند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ابزار دقیق آزمایشگاهی شامل متر لیزری ، تراز لیزری ، فاصله یاب لیزری و مسافت یاب لیزری :


 

این نوع حسگر در خطوط تولید مورد استفاده قرار می گیرد ، تا دقت در تولید را افزایش داده ومیزان خطا را كاهش دهد .
لازم به ذکر می باشد ، که در بخش تولید توجه به استانداردهای تولید بسیار با اهمیت می باشد ، به خصوص تولید در زمینه ماشین آلات و همچنین قطعات ماشین آلات تولید و قطعات نظامی دقت فراوان برای تولید موردنیاز است . وجود فاصله یاب در تولید این محصولات بسیار موثر می باشد ، خصوصاً آنكه فاصله یاب های قابل نصب در خطوط تولید دارای دقت بسیار بالا می باشند .
تولید مناسب قطعات می تواند موقعیت استراتژیك كشور را تثبیت كرده و ایران را به عنوان یكی از تولیدكنندگان معتبر معرفی نماید .


بررسی کالا های جایگزین محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ابزار دقیق آزمایشگاهی شامل متر لیزری ، تراز لیزری ، فاصله یاب لیزری و مسافت یاب لیزری :


 

با توجه به اینكه خطا در فاصله یاب های لیزری بسیار پائین می باشد ، لذا هیچ محصول جایگزینی برای آن وجود ندارد .

 


فرایند تولید محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ابزار دقیق آزمایشگاهی شامل متر لیزری ، تراز لیزری ، فاصله یاب لیزری و مسافت یاب لیزری :

 

اكنون به طراحی و ساخت فاصله یاب لیزری به روش فاز می پردازیم ، در صورتی كه روش های دیگری نیز برای تولید وجود دارد . در این نوع فاصله یاب ها از لیزرهای cw استفاده می شود ، كه پرتو لیزر با موج سینوسی با فركانس حساب شده ای مدوله می شود . پرتو لیزر پس از برخورد به هدف توسط یك آشكارساز نوری كه معمولا یك فتودیود می باشد آشكار می شود . از روی اختلاف فاز میان دو موج سینوسی یعنی پرتو خارج شده از لیزر و پرتو ورودی به فتودیود و كالیبره كردن آن ، می توان فاصله را به دست آورد . اندازه گیری فاصله به روش فاز در محدوده فواصل زیر 10 متر ملاحظات فركانس بالا و مشكلات آن را می طلبد ، كه از جمله آن ها داشتن SNR مناسب در گیرنده در فركانس مدولاسیون می باشد ، اگر SNR از حدی پایین تر باشد ، خطای اندازه گیری زیاد می شود و از طرفی اگر دامنه سیگنال در گیرنده از حدی بالاتر رود به علت اعوجاج هارمونیكی و اشباع رفتن المان های اكتیو دقت از دست می رود .
این وسیله كاربردهای زیادی در سیستم های هوشمند اعم از صنایع نظامی و غیره دارد از جمله :
مكان یابی یك جسم ثابت یا متحرك توسط یك جسم پرنده نزدیك به آن ، عمق یابی سیلوها ، اندازه گیری سطوح مایعات مذاب در ریخته گری و ذوب فلزات ، كنترل ترافیك ، حمل و تخلیه باردر بنادر و . . .

 


معرفی روش های اندازه گیری فاصله با لیزر :

 

در حالت كلی روش های اندازه گیری فاصله با لیزر را می توان به سه دسته عمده تقسیم كرد :

1. روش زمانی
2. روش هندسی
3. روش تداخل سنجی

در روش هندسی فاصله از روی یك یا چند تصویر از صحنه سه بعدی به دست می آید ، كه این روش خود ممكن است به دو صورت انجام شود : یكی بینایی استریواسكوپی و دیگری روش نورافكنی . در روش استریواسكوپی از یك صحنه از دو جهت متفاوت تصویربرداری می شود ، یك همخوانی در نقاطی از این تصاویر برقرار می شود و از روی تفاوت میان این دو تصویراطلاعات فاصله به دست می آید .

در روش نورافكنی ، از الگوهای مختلف نوری برای روشنایی صحنه استفاده می شود . تصاویر به دست آمده در نتیجه این نورافكنی در به دست آوردن فاصله ما را یاری می كند . چون اطلاعات فاصله به طور داخلی در محل الگوهای نوری در تصاویر كد می شود ، این روش نسبت به شدت نور بازتابیده حساس نمی باشد و فقط شدت باید از یك آستانه مطمئن بالاتر باشد . بنابراین به لیزرهای وات بالا نیازی نمی باشد . اصلی ترین عیب روش هندسی مساله تشكیل مناطق سایه می باشد ، كه از عدم تطبیق گیرنده و فرستنده حاصل می شود .

در روش فاصله یابی به روش تداخل سنجی ایده اصلی براساس تداخل دو یا چند بیم لیزر باطول موج های مختلف می باشد ( مانند تداخل سنج مایكلسون یا فبری - پروت ) . این نوع از فاصله یاب ها دارای دقت خیلی بالا می باشند ، ولی معمولا برای اندازه گیری فواصل كوچكتر از نصف طول موج نوری استفاده می شوند .

روش زمانی به دو روش مجزای پالسی و اندازه گیری شیفت فاز تقسیم می شود . روش پالسی به این صورت است كه یك پالس باریك و پرتوان به هدف شلیك می شود و انعكاس این پالس توسط یك آشكارساز نوری آشكار می شود . از اختلاف زمانی پدید آمده میان پالس ارسال شده و دریافت شده و كالیبره كردن آن ، فاصله به دست می آید . روش پالسی معمولا برای فواصل طولانی استفاده می شود و از آنجا كه پهنای پالس های ارسالی در حد چند نانوثانیه است ، لذا پهنای باند گیرنده باید بالا باشد . همچنین ممكن است با كوچكترین تغییر در دامنه سیگنال داده شده به مقایسه كننده ها و یا سطح آستانه ، آن ها دچار خطا شویم لذا دقت آن محدود می شود .

اندازه گیری شیفت فاز میان سیگنال فتوالكتریك آشكار شده در گیرنده و سیگنال سینوسی مرجع ( كه هم فركانس می باشند . ) روش مناسبی برای اندازه گیری فواصل زیر 100متر می باشد .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ متر و تراز لیزری

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید متر و تراز لیزری ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool