جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیشه و سیلیس
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Oil Tanks

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. مخازن نفتی و بویلر ها جهت نگهداری مواد نفتی در پالایشگاه ها ، مجتمع های پتروشیمیایی ، فراوری مواد نفتی و .... دارای کاربرد می باشند .


نکاتی درباره مخازن نفتی و بویلر


محصولات مورد مطالعه طرح ، تولید انواع بویلرها ، مبدل های حرارتی ، منابع تحت فشار و مخازن نگهداری محصولات نفتی می باشد . کلیه این تجهیزات با کاربری در صنایع نفت مورد نظر می باشد . البته قابلیت کاربرد این تجهیزات در کلیه صنایع غیر از نفت نیز وجود دارد ، ولی با توجه به اینکه در صنعت نفت دقت در طراحی و ساخت از شرایط بسیارحساسی برخوردار است ، لذا مشتریان اکثراً حاضر به خرید تجهیزات از سازندگانی هستند ، که به طور اختصاصی در صنعت نفت فعالیت می نمایند .

در اینجا جهت شناساندن بیشتر ، هر کدام از تجهیزات مورد مطالعه شرحی مختصر ارائه شده است .

Boillers بویلر ها

بویلرها تجهیزاتی هستند که وظیفه تولید گرما و انتقال آن از طریق سیالاتی مانند آب یا روغن را برعهده دارند . ظرفیت یک بویلر براساس میزان سیال داغ تولیدی در هر ساعت بیان می شود . به عنوان مثال یک بویلر بخار پنج تن ، دارای ظرفیت تولید بخار به میزان پنج تن در هر ساعت می باشد .

Pressure Vessels منابع تحت فشار

منابع تحت فشار برای نگهداری سیالات فرار مورد استفاده قرار میگیرد . سیالات فرار می تواند گاز یا محصولات مایع داغ باشد .

Storage Tanks مخازن نگهداری

مخازن در صنعت برای نگهداری مواد نفتی مایع مورد استفاده قرار می گیرد . این تجهیزات همانند منابع تحت فشار می باشند و تنها اختلاف در اینست که مخازن نگهداری مواد را در فشار اتمسفریک نگهداری می کنند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر


با مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است که محدودیت خاصی برای واردات محصولات مورد مطالعه وجود ندارد و لذا کلیه واردکنندگان می توانند به هر تعداد اقدام به واردسازی این قطعات بنمایند .

صنعت تجهیزات نفت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است ، بنابراین خریداران دقت عمل بالایی در انتخاب تأمین کنندگان خود اعمال می نمایند . برخورداری تولیدکننده از استاندارد جهانی API ، توانایی فنی و مالی ، برند معتبر و غیره از الزامات ورود به بازارهای جهانی است . لیکن به لحاظ مقررات کشورمان هیچگونه محدودیتی برای صادرات این تجهیزات وجود ندارد ، ولی با توجه به الزامات فنی ذکر شده ، در سال های گذشته محدودیت های فراوانی در مسیر صادرات تجهیزات نفتی وجود داشته است .

 


استاندارد های ملی قابل توجه جهت اجرای طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر


 

بویلر ها : 101

مخازن نگهداری : 433

منابع تحت فشار : 2511

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر


تولید آب داغ ، بخار و روغن داغ جهت استفاده در قسمت های مختلف فرایند تولید

بویلر ها : محصولات نفتی به عنوان منبع تولید حرارت

مخازن : نگهداری مواد نفتی در پالایشگاه ها ، مجتمع های پتروشیمیایی ، طرح های نفتی و . . .

مخازن تحت فشار ( منابع ) : نگهداری مواد نفتی تحت فشار در پالایشگاه ها ، مجتمع های پتروشیمیایی ، طرح های نفتی و . . .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر


اهمیت صنعت نفت در کشورمان برای هیچکس پوشیده نیست . در سال های گذشته علیرغم تلاش های بسیار زیاد دولت در خصوص کاهش درجه وابستگی اقتصاد کشور به نفت ، هنوز این درجه وابستگی در سطح بالایی قرار دارد و حتی سالانه درصد بالایی از بودجه کشور براساس درآمدهای نفتی تنظیم می گردد . درآمدهای نفتی کشورمان از محل فروش مستقیم نفت و فرآورده های آن حاصل می گردد و در این میان تجهیزات نفت نقش اساسی در ایجاد قابلیت بهره برداری از صنعت نفت را برعهده دارند .

پالایشگاه ها ، مجتمع های پتروشیمیایی ، طرح های نفتی ، خطوط انتقال نفت ، واحدهای فرآوری نفت جهت شیرین کردن آن و صنایع جانبی ( پایین دستی ) از این تجهیزات استفاده می نمایند و لذا با توجه به اهمیت بسیار استراتژیک نفت و محصولات جانبی و فرآورده های آن در اقتصاد کشور ، تجهیزات نفت نیز از اهمیت بالا برخوردار هستند ، چرا که این تجهیزات قابلیت بهره برداری از محصولات نفتی را امکان پذیر می سازند .

نکته قابل ذکر دیگر در اینجا ، وجود تحریم های اقتصادی از طرف کشورهای غربی در صنعت ایران بخصوص صنعت نفت می باشد . به طوری که صنایع نفتی کشور به راحتی امکان تأمین تجهیزات مورد نیاز خود را از خارج کشور ندارد و از این رو توسعه صنایع تولید کننده داخلی به منظور مقابله با تحریم های فوق از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر


تجهیزات مورد مطالعه در صنایع مختلف استفاده دارند ، لیکن در طرح حاضر این تجهیزات با کاربری صنعت تجهیزات نفت مورد نظر می باشد . بنابراین کشورهای مصرف کننده آن را نیز میتوان صرفاً کشورهای نفت خیز جهان معرفی کرد و همانطوری که می دانیم این کشورها شامل بخش عمده کشورهای خاورمیانه می باشد ، که به عنوان اصلی ترین تولیدکنندگان نفت و فرآورده های آن در جهان محسوب می گردند .کشورهای آمریکا و چند کشور آمریکای لاتین نیز در زمره کشورهای مصرف کننده این تجهیزات قرار دارند .

کلیه تجهیزات مورد استفاده در صنعت نفت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است . از طرف دیگر نفت مادهای است که تنها در کشورهای معدودی از جهان تولید و فرآوری می گردد . از این رو سازندگان عمده تجهیزات آن نیز در جهان محدود هستند . کشورهای آمریکا ، آلمان ، فرانسه ، ژاپن و چین عمده ترین تولیدکنندگان این تجهیزات در جهان محسوب می گردند .

 


فرایند ساخت مخازن نفتی و بویلر


شرح هر کدام از مراحل تولید را می توان به صورت زیر ارائه کرد:

ساخت پوسته اصلی بویلر

پوسته اصلی بویلرها ، ورق رول شده است که به صورت استوانه شکل داده می شود . برای ساخت پوسته بویلر ، ورق فولادی از شش تا 15 میلی متر انتخاب و پس از برش به اندازه لازم ، به وسیله دستگاه رول به شکل استوانه رول شده و سپس دو سر آن از طریق جوشکاری به همدیگر متصل و تشکیل یک استوانه کامل را می دهد .

ساخت شیت پلیت ها

شیت پلیت ها برای نصب لوله های آتشخوار تهیه و در دو قاعده استوانه از طریق جوشکاری مونتاژ می باشد . شیت پلیت ها از ورق به ضخامت 15 تا 20 میلی متر به شکل دایره بریده شده و در آن سوراخ هایی جهت نصب لوله ها ایجاد می شود . تعداد این سوراخ ها معادل با تعداد لوله های آتشخوار است ، که عموماً برحسب اندازه بویلر از 25 تا 50 عدد می باشد . قطر این سوراخ ها 5/63 میلی متر است . شیت پلیت که به تعداد دو عدد تهیه می شود ، پس از آماده سازی روی دو قاعده استوانه جوشکاری می شود .

ساخت کوره

کوره یک لوله فولادی با قطر 250 تا 700 میلی متر است . این لوله پس از برش و آماده سازی روی شیت پلیت جوشکاری می شود .

لوله های آتشخوار

لوله های آتشخوار ، لوله های فولادی هستند که دارای قطر 5/63 میلی متر می باشند . این لوله ها مسیر عبور آتش برگشتی از کوره می باشد . تعداد این لوله ها 25 تا 50 عدد بوده و دو سر آن ها روی شیت پلیت از طریق دهان گشاد کردن مونتاژ می شود .

شاسی

شاسی سازه فولادی است که مجموعه بویلر روی آن نصب می گردد . شاسی عموماً به استوانه ( پوسته ) اصلی نصب می شود . ( جوشکاری )

عایق کاری بویلر

به منظور جلوگیری از اتلافات انرژی و همچنین کاهش خطرات انسانی ، سطح خارجی بویلر به وسیله پشم سنگ یا پشم شیشه عایق کاری شده و روی این عایق ها نیز ورق آلومینیومی پرچمی شود . عایق کاری درب بویلر روی شیت پلیت ها نصب می شود به وسیله سیمان و شاموت نسوز انجام می گیرد .

نصب متعلقات جانبی بویلر

هر بویلر دارای متعلقات جانبی می باشد ، که این متعلقات پس از آماده شدن بویلر روی آن نصب می شود .

 


در اینجا فهرستی از متعلقات بویلر آورده شده است

 

- مشعل

- پمپ سیرکولاتور آب

- شیرآلات ورودی و خروجی بخار و آب

- شیرآلات کنترل ( شیر کنترل فشار و دما )

- ترموستات

- تابلو برق

- نمایشگرهای سطح آب

- آژیر اعلام خطر

- نردبان

- دریچه آدم رو

- دریچه دست رو

روش تولید منابع تحت فشار

به صورت کلان می توان روش تولید منابع تحت فشار را حدوداً همانند روش تولید پوسته بویلر معرفی کرد . علی ایحال ذیلاً شماتیک فرایند تولید این منابع در طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر آورده شده است .

تولید پوسته اصلی

پوسته اصلی منابع ، ورق فولادی ، می باشد که دارای ضخامت از یک تا 6 میلی متر است . این ورق به اندازه مورد نیاز بریده شده و به وسیله ماشین رول به شکل استوانه تبدیل می گردد .

تولید عدسی دو سر منبع

عدسی دو سر منبع جهت برخورداری از استحکام لازم در مقابل فشار داخلی منبع به شکل نیمکره تولید می گردد . روش تولید این عدسی ها بدین صورت است که ابتدا ورق به اندازه لازم برش و آماده شده و سپس به وسیله ماشین مخصوص ورق کوبیده و به شکل قطاعی از کره مبدل می گردد . این عدسی ها در در دوقاعده استوانه جوشکاری می گردد .

تولید شاسی منبع

فرایند تولید شاسی منبع همانند فرایند تولید ذکر شده برای بویلر است .

نصب متعلقات منبع

هر منبع متعلقات جانبی مانند شیرآلات ، دریچه ها و لوازم کنترل است که روی آن نصب می شود .

روش تولید مخازن نگهداری

روش تولید مخازن نگهداری تقریباً مشابه روش تولید منابع تحت فشار است و تفاوت آن ها در ضخامت ورق های انتخابی و کیفیت تولید و جوشکاری می باشد . همچنین برخی متعلقات منابع عموماً در مورد مخازن وجود ندارد .

 


ماشین آلات خط تولید مخازن نفتی و بویلر

- گیوتین ورق بر

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره آب صابونی

- تجهیزات جوش برق

- ماشین رول

- دریل ستونی

- دریل رادیال

- کمپرسور و تجهیزات رنگ آمیزی

- ماشین تراش دو متری

و . . . . . .

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه ساخت مخازن نفتی و بویلر

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث مخازن نفتی آپدیت سال 1402

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی ساخت مخازن نفتی و بویلر ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool