طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Mineral Extraction Machines

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. 

ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی به طور اختصاصی جهت استخراج مواد معدنی ، خرد کردن مواد معدنی ، الک کردن مواد معدنی ، پخت مواد معدنی ، خشک کردن مواد معدنی ، جداکردن مواد معدنی ، فیلتر کردن مواد معدنی ، بسته بندی مواد معدنی و ... مورد استفاده قرار می گیرند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی


 

با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است که محدودیت خاصی برای واردات قطعات مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمرکی که برای کلیه شماره تعرفه های عنوان شده معادل 10 درصد است ، امکان واردات وجود خواهد داشت .

همچنین از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

 


استاندارد های قابل توجه جهت اجرای طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی


 

محصول مورد مطالعه ، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی است . این ماشین آلات حالت عمومی در بازار نداشته بلکه بصورت تخصصی برای استفاده بعنوان کارخانه فرآوری مواد معدنی مورد استفاده قرار می گیرد ، از اینرو ماهیت محصولات طرح طوری است که نمی توان استاندارد خاصی را برای آن تعیین کرد و لذا هیچگونه استاندارد ملی یا بین المللی برای این محصولات وجود ندارد .

ولی باید گفت که تولید این محصولات تحت مشخصات فنی ارائه شده از طرف طراح ماشین صورت می گیرد ، که به نوعی نیز می توانیم مشخصات فوق را به عنوان الزامات و استانداردهای مورد نیاز در تولید تلقی نماییم . مشخصات فنی در قالب نقشه فنی ، برگ آنالیز مواد اول یه مصرفی ساخت و برگ مشخصات مکانیکی و عملکردی از طرف مهندس طراح ارائه می گردد ، که رعایت تک تک آن ها از طرف سازنده گان امری اجتناب ناپذیر است .

 


کاربرد های محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی


 

محصولات تولیدی طرح حاضر ، ماشین آلات و تجهیزات استخراج و فرآوری ماشین آلات معدنی می باشد . این ماشین آلات براساس محل و نوع مواد معدنی طراحی و ساخته می شوند . بطوری که می توان گفت طرح حاضر یک طرح ماشین سازی است ، که گرایش تخصصی آن ساخت ماشین آلات فرآوری معدنی است و بدین ترتیب می توان گفت که تعداد ، تنوع و موارد کاربرد این ماشین آلات بسیار بالا خواهد بود .

بنابراین در اینجا جهت روشن شدن موضوع ، به موارد عمده مصرف این قطعات اشاره شده است :

- انتقال مواد معدنی از محل استخراج ( معدن ) تا محل مصرف ( ماشین آلات فرآوری )

- انجام عملیات خرد کردن ، سورت ، له کردن مواد و موارد مشابه

- پخت مواد به منظور ایجاد خواص شیمیائی مورد انتظار در آن ها

- آسیاب مواد و تبدیل آن ها به پودر در اندازه های مورد نیاز

- الک کردن مواد و تولید پودر با مش یک دست

- بسته بندی مواد

- جدا کردن مواد

- خشک کردن مواد

- فیلتر کردن مواد

- ویبراتورها

- آسیاب مواد و تولید پودر

انواع پودرهای معدنی ، شن و ماسه ، مواد شیمیائی معدنی ، مواد اولیه کاشی و سرامیک و چینی آلات ، سیمان ، گچ و غیره از مواد قابل فرآوری با این ماشین آلات می توانند عنوان گردند .

 


بررسی اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز


 

ماشین سازی یکی از صنایع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آ ید . این محصولات خود به عنوان کالای واسطه یا برای تولید دیگر محصولات مصرفی صنعت مورد استفاده دارند . از این رو توسعه صنعت ماشین سازی به مفهوم توسعه صنعت تولید مواد معدنی کشور است و لذا مجموعه ماشین سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه کشورها تلقی کرد .

ماشین سازی ، بخصوص ساخت موارد تخصصی و حساس ، سبب کاهش وابستگی صنعت کشور شده و از طرف دیگر با بومی کردن زیر ساخت های تولید صنعتی مواد معدنی ، توسعه این صنعت در کشورمان از این طریق ایجاد می گردد . بنابراین در مجموع ملاحظه می گردد که محصولات طرح به عنوان زیرساخت های صنعت کشور به شمار می آیند و از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشند .

لازم به ذکر می باشد ، که ماشین آلات مورد مطالعه طرح حاضر ، ماشین آلات تخصصی در فرآوری مواد معدنی است ، که بطور اختصاصی برای همین مواد طراحی و ساخته می شود . از این رو در مجموع می توان گفت که برای محصولات تولیدی طرح ، هیچگونه کالای جایگزین وجود ندارد .

 


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی

 

مطابق مستندات وزارت صنایع و معادن ، تعداد زیادی واحد فعال و در حال ایجاد برای ساخت ماشین آلات فرآوری مواد معدنی وجود دارد . لذا با انجام مطالعات میدانی نتیجه گیری شده است ، که بخش عمده ماشین آلات تولیدی این واحدها از طریق انتقال تکنولوژی ، خرید لیسانس یا طرق دیگر از کشور آلمان و بخشی دیگر از کشور ایتالیا تامین شده است . از این رو کشورهای فوق را می توان بعنوان کشورهای جهانی تولید کننده ماشین آلات معرفی کرد .

 


ماشین آلات مورد نیاز اجرای طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی

 

- کوره عملیات حرارتی

- ماشین تراش

- ماشین فرز

- ماشین مته رادیال

- ماشین مته ستونی

- ماشین سنگ

- جرثقیل سقفی V

- گیوتین ورق بر ( گیوتین )

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره صابونی

- ماشین خم

 

:: دانلود طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید ماشین آلات استخراج و فراوری مواد معدنی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.