طرح توجیهی تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Gas burner relay

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی رله مشعل گازی و گازوئیلی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی رله مشعل گازی و گازوئیلی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. رله مشعل گازی كه نام اصلی آن كنترلر مشعل می باشد ، اصلی ترین بخش كنترل كننده عملكرد مشعل به حساب می آید .


شرایط واردات و صادرات محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی


 

با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است ، که محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد .

همچنین از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح ، هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

 


کاربرد محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی


 

محصول طرح رله مشعل گازی و گازوئیلی می باشد ، كه نام اصلی آن كنترلر مشعل می باشد ، اصلی ترین بخش كنترل كننده عملكرد مشعل به حساب می آید .

عملکرد رله در مشعل ها معمولا بصورت یک هماهنگ کننده است . بدین ترتیب وقتی که جریان برق به پایه های رله وصل می شود ، مدار رله چنان طراحی شده که ابتدا برق موتور را تامین می نماید و موتور شروع به چرخش می کند .

در همین موقع پمپ و فن که هر دو بروی شافت موتور سوار شده اند شروع به کار می کنند ، پمپ سوخت را تحت فشار به حالت آماده در پشت شیر مغناطیسی قرار می دهند و فن نیز برای مدت چند ثانیه تمام پس مانده های احتراق قبلی را به خارج هدایت می کند ، در همین لحظه رله برای مدت چند ثانیه برق ترانس جرقه را متصل می کند و ترانس جرقه بوسیله الکترودها ، جرقه لازم را می زند و در همین هنگام برق شیر مغناطیسی را تامین می نماید.

در نتیجه شیر مغناطیسی باز می شود و سوخت به داخل دیگ پاشیده و مشتعل می گردد ، چشم الکترونیک با مشاهده شعله جریان ضعیفی به رله می فرستد ، در نتیجه رله برق شیر مغناطیسی را برقرار نگه می دارد .

رله ها و سیستم های كنترل كننده مشعل ها انواع مختلفی دارند ، كه از معروف ترین گروه رله ها رله ساترونیك می باشد ، كه این رله قابلیت كنترل عملكرد مشعل در دو مرحله ( دو شیر سوخت ) را دارا بوده و می تواند عملكرد شیر پیلوت یا استارت را نیز كنترل نماید .

رله کنترل عملکرد و ایمنی مشعل :

این رله قابلیت کنترل مشعل های یک و دو مرحله ای را در حالت دوگانه سوز دارابوده و قابلیت تشخیص و اعلام خرابی مشعل را نیز دارا می باشد :

- رله کنترلی لاندیس سری LF جهت کنترل مشعل های متوسط به بالا استفاده می گردد و قابلیت کار به صورت دوگانه را دارا می باشد و می توان با کنترل روشن و خاموش و همچنین پیوسته دما از آن استفاده نمود . همچنین این رله قابلیت کنترل همزمان موتور دمپر هوا و سوخت را نیز داراست .

- رله های سری MMG ساترونیك برای كنترل مشعل های دارای دمنده هوا مورد استفاده قرار می گیرند ، كه قابلیت كنترل سیستم دوگانه سوز ( گاز – گازوییل ) را نیز دارا می باشند .

- مدل MMG ١ .٨١٠ و MOD٣٣ می تواند برای كنترل مشعل های كوره های هوای گرم ( Direct air heart ) مورد استفاده واقع شوند . این رله برای تشخیص شعله از فتوسل UVZ٧٨٠ قرمز استفاده می نماید ، كه در دو حالت گازسوز و گازوییل سوز می تواند با اطمینان مناسبی عمل نماید .

 


بررسی کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی


 

به علت كاربرد و عملكرد منحصربفرد محصول طرح ، برای كالای مورد بررسی طرح هیچ جایگزینی وجود ندارد .

 


فرایند تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی


 

در تولید رله فرآیندهای مختلفی وجود دارد که عبارتند از :

ساخت اجزاء بدنه پلاستیکی ، تولید برد مدار چاپی ، مونتاژ برد الکترونیکی ، مونتاژ نهایی ، تست و بسته بندی .

تولید اجزاء بدنه در کارگاه های دیگر انجام گرفته و فرآیند های دیگر به شرح زیر در واحد انجام می شود .

- در فرآیند تولید برد مدارچاپی مواد اولیه مربوطه توسط گیوتین برش خورده و به روش دستی تمیزكاری انجام می گیرد . چاپ لایه محافظ با دستگاه اسکرین پرینتر انجام گرفته و لایه محافظ جهت مقابله با خوردگی بر روی بردانجام می شود و در نهایت تست خوردگی انجام شده و كنترل چشمی بر روی آن انجام می شود .

- در مرحله بعد چاپ سرویس با اسکرین پرینتر دستی انجام شده و سوراخكاری نیز با پرس دستی انجام می گردد .

- در فرآیند مونتاژ برد الکترونیكی قطع کردن و فرم دهی قطعات به روش دستی انجام می گیرد و سپس توسط دیگ قلع ، قلع كاری انجام می شود . سپس کنترل برد و قطع کردن پایه های اضافی به روش بازدید چشمی و تست برد با استفاده از دستگاه تست مخصوص انجام می شود .

- در مرحله مونتاژ نهایی با استفاده از روش دستی و ابزار بادی به مونتاژ نهایی اقدام می گردد .

- در مرحله تست نهایی دو تست طول عمر و تست نهایی انجام می گیرد .

در طول فرآیند مراحل و ایستگاه های کنترل کیفیت به شرح ذیل پیش بینی شده است :

- کنترل ورودی که بر روی مواد اولیه خریداری شده به روش کنترل ظاهری و با استفاده از تجهیزات LCR متر و دستگاه تست عایق به روش نمونه برداری انجام می گیرد.

- کنترل در حین تولید بصورت نمونه برداری و در مراحل چاپ روی برد ، مونتاژ شدن برد و برد مونتاژ شده نهایی انجام می گیرد .

- کنترل اطمینان که پس از بسته بندی محصول و قبل از تحویل نهایی به انبار انجام می شود و درصدی از آن بصورت تصادفی انتخاب و در دستگاه تست عملکرد کامل مورد آزمایش قرار می گیرند و در صورت وجود خرابی بیش از حد استاندارد تعریف شده تعدادی که انتخاب بین آنها صورت گرفته به تولید بازگردانده می شوند ، تا مجدداﹰ تست گردیده خرابی ها اصلاح گردند .

 


بررسی اهمیت استراتژیکی محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی


 

با توجه به بررسی های انجام گرفته درارتباط با اهمیت استراتژیكی كالا محصول طرح در ایران دارای اهمیت استراتژیكی نمی باشد . این محصول در صورت داشتن قابلیت رقابت از لحاظ كیفی با محصولات خارجی می تواند بازار داخلی را به خوبی پوشش داده و سبب درآمدزایی بیشتر تولیدكننده شود . این محصول قابل تولید در اكثر كشورها بوده و در ضمن این كالا دارای هیچ گونه موانع سیاسی ، اجتماعی جهت ورود به بازار نمی باشد .

دانش فنی و مهارت های لازمه جهت تولید این محصول و تكنولوژی مربوط به آن در حد نیاز در كشور وجود دارد . از آنجائی كه مسئله سوخت و هزینه های انرژی در اكثر كشورهای جهان حائز اهمیت می باشد ، كلیه دستگاه ها و تجهیزات مرتبط از جمله محصول این طرح با انرژی نیز دارای اهمیت بسزایی خواهد بود .

 


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی

 

با توجه به اینكه رله مشعل مورد مصرف در مشعل ها می باشد ، تولید آن در اغلب كشورهای صنعتی جهان عمومیت دارد . آلمان ، ایتالیا ، انگلستان ، فرانسه ، اتریش و اسپانیا از عمده تولیدكنندگان و صادركنندگان این محصول در دنیا می باشند و كشورهای ارمنستان ، ازبكستان و عراق عمده كشورهایی هستند ، كه وارد كننده این محصول از ایران می باشند .

 


ماشین آلات خط تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی

 

- دستگاه چاپ

- پیچ گوشتی بادی

- پرس ضربه ای

- سیستم تست برد الکترونیکی

- دستگاه تست طول عمر

- اسیلوسکوپ

- مولتی متر دیجیتال

- منبع تغذیه

- متر LCR

- دستگاه تست عملکرد

- دستگاه تست عایق بودن

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی

:: دانلود طرح توجیهی آماده احداث کارخانه تولید مشعل گازی و گازوئیل سوز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید رله مشعل گازی و گازوئیلی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.