طرح توجیهی تولید کامیون قطار سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Train Truck

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کامیون قطار سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کامیون قطار را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. کامیون قطار برای حمل بار در سیستم ریلی مورد استفاده قرار می گیرد . هر کامیون قطار شامل اتاق اصلی ، تامپون ، چرخ و محور ، سیستم تعلیق ، سیستم ترمز ، سیستم اتصال واگن ها و قطعات دیگر می باشد .


نکاتی درباره کامیون قطار


این محصول در سیستم حمل و نقل ریلی بعنوان ماشینی برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد . در دنیای صنعتی امروز ، حمل و نقل از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است و سالانه میلیون ها تن کالا در نقاط مختلف کشور جابجا می گردد ، که این امر از چهار طرق حمل و نقل جاده ای ، ریلی ، هوائی و دریایی صورت می گیرد .

حمل و نقل هوائی عموما برای بارهای سبک و حساس و گران قیمت و همچنین حمل و نقل دریایی صرفا در شمال و جنوب کشور انجام می شود و بدینوسیله می توان گفت که عمومی ترین شیوه حمل و نقل در کشور جاده ای و ریلی است ، بطوری که سالانه حدود 480 میلیون تن بار در کشور جابجا می گردد ، که سهم حمل و نقل ریلی از آن 11 درصد می باشد ، که با توجه بر آن اهمیت حمل و نقل ریلی مشخص می گردد .

واگن ها تجهیزات حمل و نقل بار در صنعت حمل و نقل می باشند . این تجهیزات اتاقک های چرخ داری هستند ، که با اتصال به همدیگر تشکیل قطار را داده و قطار فوق نیز توسط لکوموتیو به حرکت در می آید . واگن های قطار خود به دسته های مختلف تقسیم می گردند ، که در اینجا جهت آشنائی فهرست آن آورده شده است .

هر کامیون قطار شامل اتاق اصلی ، تامپون ، چرخ و محور ، سیستم تعلیق ، سیستم ترمز ، سیستم اتصال واگن ها و قطعات دیگر می باشد .

واگن ها براساس ظرفیت و تناژ بار قابل حمل ، مشخصات فنی بار و حساسیت آن به عوامل محیطی ، شیوه بار گیری و تخلیه ، ابعاد و شکل ظاهری بار و . . . متفاوت می باشند . انتخاب نوع واگن تابع معیار ها ی ذکر شده در بالا می باشد و لذا با توجه بر اینکه بار قابل حمل کاملا متفاوت است لذا انواع واگن مورد استفاده در حمل و نقل ریلی نیز متفاوت است که در اینجا اشاره ای کوتاه بر آن ها شده است .

کامیون قطار ( لبه کوتاه و لبه بلند )

این واگن ها همانند اتاق بار کامیون ها می باشند و برای حمل کالاهائی که حساسیت کمتری نسبت به عوامل جوی دارند مورد استفاده قرار می گیرد . این واگن ها تحت عنوان واگن های روباز با دیواره های جدا نشدنی نیز نامیده می شود ، که ارتفاع دیواره در آن ها بیش از 60 سانتی متر می باشد . کامیون های قطار به دو نوع واگن های لبه کوتاه و لبه بلند تقسیم می گردند .

واگن های کفی

این واگن ها برای حمل کالاهای سنگین ، آهن آلات ، وسایل نقلیه ، ماشین آلات و غیره مورد استفاده قرار می گیرد .

واگن های مسافربری

این واگن ها دارای صندلی و امکانات خدماتی و بهداشتی بوده و برای حمل و جابجائی مسافر مورد استفاده قرار می گیرد .

تانکرها

تانکرها جهت حمل بار مایع و یا گازی شکل مورد استفاده قرار می گیرند .

واگن های باری خاص

این واگن ها برای حمل کالاهای مخصوص و ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرند .

محصول مورد مطالعه طرح حاضر کامیون قطار می باشد که پیشتر در مورد آن توضیحات لازم ارائه شد . همچنین در پیوست فایل طرح توجیهی تولید کامیون قطار مشخصات فنی این نوع واگن ها به تفضیل آمده است .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کامیون قطار


 

کامیون قطار صرفاً در مورد حمل بار ریلی مورد استفاده دارد . از این رو وزارت بازرگانی شرایط خاصی را برای واردات آن تعیین نکرده است و تنها به ذکر حقوق ورودی که معادل 15 درصد است اکتفا شده است .

همچنین با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی نتیجه گیری شده است ، که در مورد صادرات کامیون قطار هیچگونه شرایط خاصی به لحاظ قانونی و مقررات وزارت بازرگانی وجود ندارد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کامیون قطار


 

استاندارد های شماره 2226 ؛ 8546 ، 2878 ، 8685 ، 2-8699 و 3-8699 مرتبط با کامیون قطار می باشند .

همانطوری پیشتر نیز ذکر شد کامیون قطار برای حمل بار در سیستم ریلی مورد استفاده قرار می گیرد . خصوصیات بار قابل حمل توسط این واگن ها به صورت زیر می باشد .

- بارهای فله ای

- بارهای غیر حساس به عوامل محیطی

- آهن آلات

- ماشین آلات

- بارهای کانتینر شده

- مواد اولیه کارخانجات

- جوب و موارد مشابه


بررسی کالاهای جایگزین محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کامیون قطار


 

در قسمت معرفی محصول انواع مختلف واگن های باری تعریف گردید . لذا می توان گفت که در شرایط خاص برخی انواع واگن قابلیت جایگزینی برای همدیگر را دارا هستند ، لیکن این جایگزنی کاملا در شرایط خاص صورت می گیرد و در حالت عمومی ، هر کدام از واگن ها در موارد مخصوص خود مورد استفاده قرار می گیرند و بدینوسیله می توان گفت که واگن های مورد مطالعه جایگزین قابل قبول ندارند . در صورت جایگزنی سایر انواع واگن نیز قدرت جایگزنی آن ها پائین است .

 


بررسی اهمیت استراتژیکی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کامیون قطار


 

اهمیت صنعت حمل و نقل ریلی برای همگان روشن است . این صنعت دارای مشخصه های ویژه است که سبب ایجاد جذابیت در امور حمل و نقل می گردد ، که برخی از این مزیت ها به شرح زیر است :

- ظرفیت بالای حمل و نقل و امکان حمل یکجای محوله های بزرگ

- قیمت مناسب حمل در مقایسه با دیگر وسایل حمل و نقل

- امنیت بالای حمل و نقل

- کاهش آلودگی های زیست محیطی

از این رو با توجه به مزیت های حمل و نقل ریلی ، امروزه در کشورهای پیشرفته این صنعت بسیار گسترش پیدا کرده است . در کشور ما نیز راه آهن همانند سایر کشورها ، نقش اساسی در توسعه صنعتی و اقتصادی کشور برعهده دارد و روی همین امر راه آهن جمهوری اسلامی ، طرح های زیادی برای توسعه این صنعت در دستور کار خود قرار داده است و لذا چشم انداز صنعت حمل و نقل ریلی کشور بسیار پررونق ارزیابی می گردد .

واگن ها به عنوان یکی از تجهیزات اساسی سیستم حمل و نقل ریلی محسوب می گردند .

بنابراین توسعه این تجهیزات اثر بسیار قابل توجهی در حفظ توان عملیاتی سیستم حمل و نقل ریلی ایفا می نماید . تولید این تجهیزات هر چند در سال های اخیر در کشور امکان پذیر شده است ، لیکن هنوز سالانه راه آهن جمهوری اسلامی با صرف مبالغ هنگفت ارز ، اقدام به واردسازی آن ها از خارج کشور می نمود ، ولی در سال های گذشته تولید آن در کشور آغاز شده است ، که به نظر می رسد با توسعه تولید داخل ، نیازمندی کشور به این قطعات کاملاً مرتفع گردد .

 


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کامیون قطار

 

کشورهای عمده تولیدکننده :

- آمریکا

- رومانی

- اکراین

- روسیه

- اتریش

- اسپانیا

- چین

- سوئیس

- لهستان

کشورهای عمده مصرف کننده :

کامیون قطار در کلیه کشورهای جهان در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی دارای کاربرد است . لیکن کشورهائی که ازحمل و نقل ریلی پیشرفته ای برخوردار هستند ، بعنوان کشورهای عمده مصرف کننده محسوب می گردند . در کل می توان کشور های چین ، هند ، روسیه ، استرالیا ، فرانسه ، اکراین ، پاکستان ، ترکیه ، اتریش و لهستان را جزء عمده مصرف کنندگان کامیون قطار معرفی نمود .

 


ماشین آلات خط تولید کامیون قطار

- گیوتین ورق بر ( گیوتین )

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره صابونی

- تجهیزات جوش برق

- ماشین خم

- سنگ ساب

- دریل ستونی

- جرثقیل سقفی V

- ماشین تراش

- ماشین فرز

- ماشین مته

- ماشین سنگ

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کامیون قطار

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کامیون قطار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.