جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 3.7 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Concrete transfer pump2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. کاربرد پمپ های بتن اساسا در انتقال بتنی از یک نقطه به نقطه دیگر چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی خواهد بود این امر موجب کاهش نیروی انسانی - سرعت در زمینه های ساختمان سازی - سدسازی - پل سازی و... خواهد بود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

یکی از مراحل مهم اجرای بتن، حمل آن می باشد . زیرا عدم توجه به روش مناسب حمل بتن می تواند از کیفیت آن بکاهد ، به هر حال حمل بتن باید بگونه ای حمل شود ، که جداشدگی اجزاء و کاهش اسلامپ آن به حداقل برسد . برای این منظور از وسائل زیر استفاده می گردد .

کامیون مخلوط کن ( تراک میکسر ) - جرثقیل و جام - فرغون دستی و موتوری ( دمپر ) تسمه نقاله – پمپ بتن – شوت های سقوطی یا خرطومی - قیف و لوله - شات کریت ، انتخاب هر یک از روش های فوق به عواملی از قبیل شرایط زمین ، حجم کار ، فاصله محل ، ساخت بتن ، محل ریختن آن ، ارتفاع بارگیری و تخلیه و نوع کار را دارند .

کاربرد پمپ های بتن اساسا در انتقال بتنی از یک نقطه به نقطه دیگر چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی خواهد بود این امر موجب کاهش نیروی انسانی - سرعت در زمینه های ساختمان سازی - سدسازی - پل سازی و... خواهد بود . این پمپ ها به دو دسته زیر تقسیم می شوند :

الف - نوع ثابت : که در محل مستقر گردیده و میکسرهای انتقال بتن ، بتن محتوی خود را به داخل پمپ بتون تخلیه نموده و از آنجا به محل مربوطه پمپ می شود .

ب - نوع سیار : که پمپ بتنی بر روی کامیون های مجهز به دکل نصب گردیده و میکسر حامل بتن ، بتن محتوی خود را در داخل آن تهیه نموده و از آنجا به ارتفاع مشخصی انتقال می یابد.

نکات مهم اجرائی

- بتن هر چه سریعتر با بهترین روش حمل شود .

در انتقال بتن بوسیله پمپ حداکثر نسبت اندازه سنکدانه ها به کوچکترین قطر داخلی لوله انتقال نباید از مقادیر زیر تجاوز کند :

الف ) 0.33 ( سی و سه صدم ) برای سنگدانه های تیز گوشه

ب ) 0.40 ( چهل صدم ) برای سنگدانه های کاملا گرد گوشه

- اسلامپ بتن که به روش پمپی انتقال داده می شود ، بین 150 تا 200 میلی متر و حداکثر نسبتآب به سیمان % 45 ( چهل وپنج در صد ) می باشد .

- استفاده نادرست از سطوح شیبدار و خطوط لوله ( در هنگام پمپاژ ) باعث جدا شدگی دانه های بتن می شود .

- پوسته ملات باقی مانده در حمل کننده به سرعت خشک می شود ، لذا بلافاصله باید تمیز گردد .

- یکی از مزایای پمپاژ انتقال عمودی و افقی قابلیت انتقال بتن تا 60 متر عمودی و یا 300 مترافقی را دارند .

- بازدهی پمپ ها بین 30 تا 100 متر مکعب در ساعت است .

- سعی شود طول خطوط لوله پمپ کم و مستقیم باشد .

- برای دوغاب زدن لوله برای هر 20 متر به یک کیسه سیمان نیاز است .

- اسلامپ بتن پمپاژی حدود 75 میلی متر است .

- مقدار سیمان بتن پمپاژی حداقل 280 کیلو گرم بر هر متر مکعب می باشد .

- معمولا از 50 تا 75 کیلو گرم بر متر مکعب از ماسه بیشتری استفاده می شود .

- از مصرف سنگدانه های خرد شده یا پولکی خودداری شود .

- برای تخلیه بتن از ارتفاع زیاد به صورت قائم ، از لوله تخلیه توصیه می شود . قطر این لوله در دو یا سه متر اول باید حد اقل 8 برابر قطر بزرگترین سنگدانه باشد . در قسمت تحتانی می توان قطر خروجی را تا 6 برابر قطر بزرگترین دانه انتخاب نمود . اسلامپ بتن در این روش 5,7 تا 16 سانتی متر ( هفت ونیم تا شانزده ) بوده و ارتفاع تخلیه با توجه به کیفیت بتن توسط دستگاه نظارت تعیین خواهد شد .

- اسلامپ بتن انتقالی توسط سطوح شیبدار از 5,6 سانتی متر ( شش ونیم ) کمتر اختیار گردد و شیب سطوح فوقانی بیشتر از 1:1 الزامی است و از طرفی برای بتن های بدون آرماتور با ضخامت حداقل 5 سانتی متر ، حداکثر قطر سنگدانه 19 میلی متر اختیار گردد . در حالت اندازه بزرگترین دانه نباید از 5,0 ( یک دوم ) ضخامت قطعه بتنی تجاوز نماید.

 


شرایط واردات ، صادرات و استاندارد ها های قابل توجه محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

در زمینه واردات این محصول شرایط خاصی وجود نداشته و واردکنندگان با پرداخت 20% حقوق ورودی می توانند نسبت به واردات آن اقدام نمایند.

این کالا دارای استاندارد داخلی نمی باشد و استاندارد بین المللی این محصولOHS 500806 می باشد.

 


بررسی کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول


 

کالای جایگزین چرخ دستی می باشد و با حمل بتن توسط چرخ دستی می توان 2,0 مترمکعب ( دو دهم مترمکعب ) یا حدود 3 مترمکعب بتن را در ساعت در فاصله کمتر از 70 متر را در یک مسیر هموار و مسطح توسط یک کارگر انجام داد . در پروژه های کوچک ساختمانی ، چرخ دستی با توجه به هزینه بسیار پائین اقتصادی تر می باشد ، ولی در پروژه های بزرگ ، چرخ دستی به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز نبوده و کار تنها با استفاده از پمپ های انتقال بتون قابل انجام می باشد .

پمپ های بتن زمینی در سه مدل می باشد :

پمپ انتقال بتن زمینی مدل PGB-2200

گیت خروجی

گیت ولو ( ساطوری ) توان پمپاژ عمودی

45 متر معادل 15 طبقه

توان پمپاژ افقی

150 متر

ظرفیت پمپاژ

50 الی60 متر مکعب در ساعت فشاربتن : 60 الی 95 بار

باقدرت موتور

6 سیلندر خطی و یا 186 hp-145 hp

سایز پمپ های هیدرولیک اصلی

80 سانتی متر مکعب به بصورت دوبل

وزن کلی

با احتساب سوخت و روغن:4500 کیلو گرم

پمپ انتقال بتن مدل PGB-3200

گیت خروجی :

گیت ولو ( ساطوری ) توان پمپاژ عمودی : 60 متر معادل 20 طبقه

توان پمپاژ افقی :

180 متر

ظرفیت پمپاژ :

50 الی 70 متر مکعب در ساعت

فشار بتن :

60الی 100بار

سایز پمپ هیدرولیک اصلی :

80-107 سانتر مکعب به صورت دوبل 200hp-180hpبا قدرت موتور : 6 سیلندر و 8 سیلندر

وزن کلی :

با احتساب سوخت و روغن 4800 کیلوگرم

پمپ انتقال بتن مدل PRA-4200 راک ولو

این پمپ با داشتن گیت خروجی راک ولو بهترین انتخاب جهت پمپاژ بتن می باشد و درکشورهای غربی صاحب صنایع نیز بهترین وبه روز ترین مدل پمپ انتقال بتن زمینی می باشد .

قابلیت پمپاژ عمودی و افقی عالی ، دبی پمپاژبالا ، عدم حساسیت به اسلمپ ، دانه بندی وعیار عدم نیاز به فشار بالادر هنگام تعویض و سرویس وهزینه نگهداری آسان و کم هزینه می تواند گوشه ای از خصوصیات منحصر به فرد این پمپ می باشد .

گیت خروجی :

Rock valve راک ولو توان پمپاژ عمودی : 75 متر معادل 25 طبقه

توان پمپاژ افقی :

300 متر

ظرفیت پمپاژ :

50 الی 80 متر مکعب درساعت

فشار بتن :

60 الی 120 بار

دویتس 210 hP-186hp با قدرت BF6L913C و یا BF&L413 موتور

سایز پمپ هیدرولیک اصلی :

80 یا 107 سانتمر مکعب به صورت دوبل ویا تکی قابل سفارش می باشد.

وزن کلی :

با احتساب سوخت و روغن 5000 کیلوگرم

 


اهمیت استراتژیکی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

تولید بتن های با حجم زیاد دردنیا برای صنعت بتن اهمیت فراوانی دارد و صاحبان این صنایع افتخارات بدست آمده در بتن ریزی های بزرگ پمپی را ثبت می کنند . در گزارش منتشره از بتن ریزی های بزرگ در آمریکا به مواردی اشاره شده که نشان می دهد کار صورت گرفته توسط شرکت ایران فریمکو حائز اهمیت است ، چرا که در آمریکا با قویترین صنعت بتن ، بتن ریزی های پمپی با این حجم دریک روز نیز ثبت می شود . ساختمان 75 طبقه تجاری تگزاس در هوستون به سال 1980 ساخته شده است که درآن مقدار ( ³460/37 m ) بتن مصرف شده است .

برای ساخت پی گسترده این ساختمان ، نیاز به ( ³700/13 m ) بتن بوده و پیمانکار سازنده این پی در دو نوبت بتن ریزی ، ابتدا ( ³350/6 m ) بتن را در مدت 15 ساعت و بعد از دو هفته ( ³340/7m ) بتن را در مدت 11 ساعت اجرا نموده است . این عملیات در ردیف افتخارات بتن ریزی پمپی درآمریکا به ثبت رسیده است. در این میان نقش استراتژیک این محصول را در صنعت ساخت و ساز خصوصا ساخت برج ها و ساختمان های غول پیکر بیش از پیش نمایان می نماید.

 


کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

کشورهای عمده تولیدکننده این کالا ، چین ، هندوستان و آلمان می باشند ، که کشور آلمان با تولید50000 تن و کشور چین با تولید 45000 تن پمپ انتقال بتون در فهرست بزرگترین تولیدکنندگان این کالا می باشند و کشورهای عمده مصرف کننده نیز چین ، ایالات متحده و ژاپن می باشند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

جهت صادرات این محصول شرایط خاصی از سوی گمرک ایران لحاظ نگردیده و صادرکنندگان می توانند نسبت به صادرات این محصول از طریق مجاری قانونی اقدام نموده و با ارائه اظهارنامه های صادراتی از مشوق های صادراتی نیز بهره مند گردند . البته همانطور که ذکر گردید به دلیل اینکه قطعات این کالا اغلب وارداتی می باشد ، در داخل تنها عملیات مونتاژ انجام شده و امکان صادرات درحال حاضر وجود ندارد .

 


فرایند تولید پمپ انتقال بتن


با توجه به مواد اولیه این محصول که شامل بخش های برقی و مکانیکی نظیر الکتروموتور و... می باشد و تولید کلیه قسمت ها توسط یک شرکت امکان پذیر نمی باشد ، لذا عمده کار تولید مونتاژقطعات و اسمبل کردن آن می باشد و تنها برای برخی قطعات امکان تولید در واحدها فراهم می گردد . در مقایسه با داخل ، فرآیند تولید در کشورهای اروپایی و آمریکایی متفاوت بوده و اغلب قطعات در شرکت مربوطه تولید می گردد ، نظیر شرکت شوئینگ در ایالات متحده که یک گروه صنعتی می باشد و بیش از 90% قطعات در کمپانی تولید می گردد .

در این فرآیند قطعاتی نظیراتصالات توسط دستگاه هایCNC که ماشین های تراش کامپیوتری می باشند ، به طور دقیق و با ابعاد مورد نظر ماشینکاری شده و سایر قطعات نظیر الکتروموتور یا توسط خود شرکت سازنده طراحی و ساخته می شوند و یا توسط شرکت های سازنده الکتروموتور به طور پیمانی ساخته و توسط شرکت سازنده بر روی دستگاه مونتاژ می گردد . همچنین در بخش آزمایشگاه کنترل کیفی نیز کلیه تست های مربوط به استحکام ، ولتاژ موتور ، جریان کشیده شده توسط دستگاه و سایر موارد تست شده و درنهایت به انبار حمل می گردد .

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن

 

- انواع ورق

- انواع لوله

- آهن آلیاژی

- اتصالات لوله

- اتصالات فلزی

- انواع فولاد

- الکتروموتور

- تجهیزات انتقال قدرت

- انواع تسمه آهنی

 


ماشین آلات خط تولید پمپ انتقال بتن :

 

- تراش

- CNC فرز

- تراش CNC

- دریل رادیال

- سنگین تراش

- CNC برش

- نورد ورق

- گیوتین

- ابزار آلات کارگاهی

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پمپ انتقال بتن

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool