طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Concrete transfer pump2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. کاربرد پمپ های بتن اساسا در انتقال بتنی از یک نقطه به نقطه دیگر چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی خواهد بود این امر موجب کاهش نیروی انسانی - سرعت در زمینه های ساختمان سازی - سدسازی - پل سازی و... خواهد بود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

یکی از مراحل مهم اجرای بتن، حمل آن می باشد . زیرا عدم توجه به روش مناسب حمل بتن می تواند از کیفیت آن بکاهد ، به هر حال حمل بتن باید بگونه ای حمل شود ، که جداشدگی اجزاء و کاهش اسلامپ آن به حداقل برسد . برای این منظور از وسائل زیر استفاده می گردد .

کامیون مخلوط کن ( تراک میکسر ) - جرثقیل و جام - فرغون دستی و موتوری ( دمپر ) تسمه نقاله – پمپ بتن – شوت های سقوطی یا خرطومی - قیف و لوله - شات کریت ، انتخاب هر یک از روش های فوق به عواملی از قبیل شرایط زمین ، حجم کار ، فاصله محل ، ساخت بتن ، محل ریختن آن ، ارتفاع بارگیری و تخلیه و نوع کار را دارند .

کاربرد پمپ های بتن اساسا در انتقال بتنی از یک نقطه به نقطه دیگر چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی خواهد بود این امر موجب کاهش نیروی انسانی - سرعت در زمینه های ساختمان سازی - سدسازی - پل سازی و... خواهد بود . این پمپ ها به دو دسته زیر تقسیم می شوند :

الف - نوع ثابت : که در محل مستقر گردیده و میکسرهای انتقال بتن ، بتن محتوی خود را به داخل پمپ بتون تخلیه نموده و از آنجا به محل مربوطه پمپ می شود .

ب - نوع سیار : که پمپ بتنی بر روی کامیون های مجهز به دکل نصب گردیده و میکسر حامل بتن ، بتن محتوی خود را در داخل آن تهیه نموده و از آنجا به ارتفاع مشخصی انتقال می یابد.

نکات مهم اجرائی

- بتن هر چه سریعتر با بهترین روش حمل شود .

در انتقال بتن بوسیله پمپ حداکثر نسبت اندازه سنکدانه ها به کوچکترین قطر داخلی لوله انتقال نباید از مقادیر زیر تجاوز کند :

الف ) 0.33 ( سی و سه صدم ) برای سنگدانه های تیز گوشه

ب ) 0.40 ( چهل صدم ) برای سنگدانه های کاملا گرد گوشه

- اسلامپ بتن که به روش پمپی انتقال داده می شود ، بین 150 تا 200 میلی متر و حداکثر نسبتآب به سیمان % 45 ( چهل وپنج در صد ) می باشد .

- استفاده نادرست از سطوح شیبدار و خطوط لوله ( در هنگام پمپاژ ) باعث جدا شدگی دانه های بتن می شود .

- پوسته ملات باقی مانده در حمل کننده به سرعت خشک می شود ، لذا بلافاصله باید تمیز گردد .

- یکی از مزایای پمپاژ انتقال عمودی و افقی قابلیت انتقال بتن تا 60 متر عمودی و یا 300 مترافقی را دارند .

- بازدهی پمپ ها بین 30 تا 100 متر مکعب در ساعت است .

- سعی شود طول خطوط لوله پمپ کم و مستقیم باشد .

- برای دوغاب زدن لوله برای هر 20 متر به یک کیسه سیمان نیاز است .

- اسلامپ بتن پمپاژی حدود 75 میلی متر است .

- مقدار سیمان بتن پمپاژی حداقل 280 کیلو گرم بر هر متر مکعب می باشد .

- معمولا از 50 تا 75 کیلو گرم بر متر مکعب از ماسه بیشتری استفاده می شود .

- از مصرف سنگدانه های خرد شده یا پولکی خودداری شود .

- برای تخلیه بتن از ارتفاع زیاد به صورت قائم ، از لوله تخلیه توصیه می شود . قطر این لوله در دو یا سه متر اول باید حد اقل 8 برابر قطر بزرگترین سنگدانه باشد . در قسمت تحتانی می توان قطر خروجی را تا 6 برابر قطر بزرگترین دانه انتخاب نمود . اسلامپ بتن در این روش 5,7 تا 16 سانتی متر ( هفت ونیم تا شانزده ) بوده و ارتفاع تخلیه با توجه به کیفیت بتن توسط دستگاه نظارت تعیین خواهد شد .

- اسلامپ بتن انتقالی توسط سطوح شیبدار از 5,6 سانتی متر ( شش ونیم ) کمتر اختیار گردد و شیب سطوح فوقانی بیشتر از 1:1 الزامی است و از طرفی برای بتن های بدون آرماتور با ضخامت حداقل 5 سانتی متر ، حداکثر قطر سنگدانه 19 میلی متر اختیار گردد . در حالت اندازه بزرگترین دانه نباید از 5,0 ( یک دوم ) ضخامت قطعه بتنی تجاوز نماید.

 


شرایط واردات ، صادرات و استاندارد ها های قابل توجه محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

در زمینه واردات این محصول شرایط خاصی وجود نداشته و واردکنندگان با پرداخت 20% حقوق ورودی می توانند نسبت به واردات آن اقدام نمایند.

این کالا دارای استاندارد داخلی نمی باشد و استاندارد بین المللی این محصولOHS 500806 می باشد.

 


بررسی کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول


 

کالای جایگزین چرخ دستی می باشد و با حمل بتن توسط چرخ دستی می توان 2,0 مترمکعب ( دو دهم مترمکعب ) یا حدود 3 مترمکعب بتن را در ساعت در فاصله کمتر از 70 متر را در یک مسیر هموار و مسطح توسط یک کارگر انجام داد . در پروژه های کوچک ساختمانی ، چرخ دستی با توجه به هزینه بسیار پائین اقتصادی تر می باشد ، ولی در پروژه های بزرگ ، چرخ دستی به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز نبوده و کار تنها با استفاده از پمپ های انتقال بتون قابل انجام می باشد .

پمپ های بتن زمینی در سه مدل می باشد :

پمپ انتقال بتن زمینی مدل PGB-2200

گیت خروجی

گیت ولو ( ساطوری ) توان پمپاژ عمودی

45 متر معادل 15 طبقه

توان پمپاژ افقی

150 متر

ظرفیت پمپاژ

50 الی60 متر مکعب در ساعت فشاربتن : 60 الی 95 بار

باقدرت موتور

6 سیلندر خطی و یا 186 hp-145 hp

سایز پمپ های هیدرولیک اصلی

80 سانتی متر مکعب به بصورت دوبل

وزن کلی

با احتساب سوخت و روغن:4500 کیلو گرم

پمپ انتقال بتن مدل PGB-3200

گیت خروجی :

گیت ولو ( ساطوری ) توان پمپاژ عمودی : 60 متر معادل 20 طبقه

توان پمپاژ افقی :

180 متر

ظرفیت پمپاژ :

50 الی 70 متر مکعب در ساعت

فشار بتن :

60الی 100بار

سایز پمپ هیدرولیک اصلی :

80-107 سانتر مکعب به صورت دوبل 200hp-180hpبا قدرت موتور : 6 سیلندر و 8 سیلندر

وزن کلی :

با احتساب سوخت و روغن 4800 کیلوگرم

پمپ انتقال بتن مدل PRA-4200 راک ولو

این پمپ با داشتن گیت خروجی راک ولو بهترین انتخاب جهت پمپاژ بتن می باشد و درکشورهای غربی صاحب صنایع نیز بهترین وبه روز ترین مدل پمپ انتقال بتن زمینی می باشد .

قابلیت پمپاژ عمودی و افقی عالی ، دبی پمپاژبالا ، عدم حساسیت به اسلمپ ، دانه بندی وعیار عدم نیاز به فشار بالادر هنگام تعویض و سرویس وهزینه نگهداری آسان و کم هزینه می تواند گوشه ای از خصوصیات منحصر به فرد این پمپ می باشد .

گیت خروجی :

Rock valve راک ولو توان پمپاژ عمودی : 75 متر معادل 25 طبقه

توان پمپاژ افقی :

300 متر

ظرفیت پمپاژ :

50 الی 80 متر مکعب درساعت

فشار بتن :

60 الی 120 بار

دویتس 210 hP-186hp با قدرت BF6L913C و یا BF&L413 موتور

سایز پمپ هیدرولیک اصلی :

80 یا 107 سانتمر مکعب به صورت دوبل ویا تکی قابل سفارش می باشد.

وزن کلی :

با احتساب سوخت و روغن 5000 کیلوگرم

 


اهمیت استراتژیکی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

تولید بتن های با حجم زیاد دردنیا برای صنعت بتن اهمیت فراوانی دارد و صاحبان این صنایع افتخارات بدست آمده در بتن ریزی های بزرگ پمپی را ثبت می کنند . در گزارش منتشره از بتن ریزی های بزرگ در آمریکا به مواردی اشاره شده که نشان می دهد کار صورت گرفته توسط شرکت ایران فریمکو حائز اهمیت است ، چرا که در آمریکا با قویترین صنعت بتن ، بتن ریزی های پمپی با این حجم دریک روز نیز ثبت می شود . ساختمان 75 طبقه تجاری تگزاس در هوستون به سال 1980 ساخته شده است که درآن مقدار ( ³460/37 m ) بتن مصرف شده است .

برای ساخت پی گسترده این ساختمان ، نیاز به ( ³700/13 m ) بتن بوده و پیمانکار سازنده این پی در دو نوبت بتن ریزی ، ابتدا ( ³350/6 m ) بتن را در مدت 15 ساعت و بعد از دو هفته ( ³340/7m ) بتن را در مدت 11 ساعت اجرا نموده است . این عملیات در ردیف افتخارات بتن ریزی پمپی درآمریکا به ثبت رسیده است. در این میان نقش استراتژیک این محصول را در صنعت ساخت و ساز خصوصا ساخت برج ها و ساختمان های غول پیکر بیش از پیش نمایان می نماید.

 


کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

کشورهای عمده تولیدکننده این کالا ، چین ، هندوستان و آلمان می باشند ، که کشور آلمان با تولید50000 تن و کشور چین با تولید 45000 تن پمپ انتقال بتون در فهرست بزرگترین تولیدکنندگان این کالا می باشند و کشورهای عمده مصرف کننده نیز چین ، ایالات متحده و ژاپن می باشند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن


 

جهت صادرات این محصول شرایط خاصی از سوی گمرک ایران لحاظ نگردیده و صادرکنندگان می توانند نسبت به صادرات این محصول از طریق مجاری قانونی اقدام نموده و با ارائه اظهارنامه های صادراتی از مشوق های صادراتی نیز بهره مند گردند . البته همانطور که ذکر گردید به دلیل اینکه قطعات این کالا اغلب وارداتی می باشد ، در داخل تنها عملیات مونتاژ انجام شده و امکان صادرات درحال حاضر وجود ندارد .

 


فرایند تولید پمپ انتقال بتن


با توجه به مواد اولیه این محصول که شامل بخش های برقی و مکانیکی نظیر الکتروموتور و... می باشد و تولید کلیه قسمت ها توسط یک شرکت امکان پذیر نمی باشد ، لذا عمده کار تولید مونتاژقطعات و اسمبل کردن آن می باشد و تنها برای برخی قطعات امکان تولید در واحدها فراهم می گردد . در مقایسه با داخل ، فرآیند تولید در کشورهای اروپایی و آمریکایی متفاوت بوده و اغلب قطعات در شرکت مربوطه تولید می گردد ، نظیر شرکت شوئینگ در ایالات متحده که یک گروه صنعتی می باشد و بیش از 90% قطعات در کمپانی تولید می گردد .

در این فرآیند قطعاتی نظیراتصالات توسط دستگاه هایCNC که ماشین های تراش کامپیوتری می باشند ، به طور دقیق و با ابعاد مورد نظر ماشینکاری شده و سایر قطعات نظیر الکتروموتور یا توسط خود شرکت سازنده طراحی و ساخته می شوند و یا توسط شرکت های سازنده الکتروموتور به طور پیمانی ساخته و توسط شرکت سازنده بر روی دستگاه مونتاژ می گردد . همچنین در بخش آزمایشگاه کنترل کیفی نیز کلیه تست های مربوط به استحکام ، ولتاژ موتور ، جریان کشیده شده توسط دستگاه و سایر موارد تست شده و درنهایت به انبار حمل می گردد .

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن

 

- انواع ورق

- انواع لوله

- آهن آلیاژی

- اتصالات لوله

- اتصالات فلزی

- انواع فولاد

- الکتروموتور

- تجهیزات انتقال قدرت

- انواع تسمه آهنی

 


ماشین آلات خط تولید پمپ انتقال بتن :

 

- تراش

- CNC فرز

- تراش CNC

- دریل رادیال

- سنگین تراش

- CNC برش

- نورد ورق

- گیوتین

- ابزار آلات کارگاهی

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پمپ انتقال بتن

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پمپ انتقال بتن ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.