جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع سلولزیطرح توجیهی تولید عکس برگردان کاغذی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

grease interceptor

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

چربی گیر های صنعتی به منظور پاك کردن و زدودن سطوح فلزی از چربی ها و آلودگی ها و جلوگیری از رشد و تکثیر میکرو ارگانیسم ها دارای کاربرد می باشند . چربی گیرها به دو صورت مایع و پودری تولید می شوند . غالباً چربی گیرهای پودری کاربرد بیشتری نسبت به چربی گیرهای مایع دارند .

 


نکاتی درباره چربی گیر ها :


 

چربی گیرها می توانند شامل قلیاهای سوزآور ، سیلیکات ها ، فسفات ها ، کرومات ها ، کربنات ها ، بی کربنات ها ، برات ها ، سولفات ها ، نیتریت ها ، کلریدها ، صابون ها ، رزین ، عوامل مرطوب کننده سولفوناته ، عوامل ضد کف ، بازهای آلی ، حلال های آلی ، عوامل جفت کننده آلی ، نمک های اسیدهای معدنی و یا آلی باشند .

اصولاً چربی گیرها از نظر ساختاری به سه دسته تقسیم می شوند :

1- چربی گیرهای قلیایی

2- چربی گیرهای خنثی

3- چربی گیرهای اسیدی

چربی گیر قلیایی موجب هیدرولیز چربی ، مرطوب شدن سطح قطعه ، پراکنده شدن و امولسیون شدن چربی در محلول و نرم سازی آن می شوند .

این نوع تمیزکننده ها را می توان به صورت دستمال کشی ، اسپری دستی ، اسپری اتوماتیک و یا روش غوطه وری بکار برد . در فرایند تمیزکاری می توان از عواملی همچون گرما ، همزن و یا جریان الکتریکی استفاده کرد .

از چربی گیر خنثی می توان در روش های دستمال کشی ، اسپری دستی ، اسپری اتوماتیک و یا روش غوطه وری استفاده کرد . زمان فرایند ، غلظت و دمای این نوع شوینده ها به روش به کار گرفته شده بستگی دارد . از شوینده های خنثی به عنوان پاك کننده اولیه استفاده می کنند .

چربی گیرهای اسیدی برای رفع زنگ زدگی و دیگر عوامل ناشی از خوردگی بکار می روند . در برخی موارد نیز برای ایجاد پوشش فسفاته ، سطح را فعال می کنند . پاك کننده های اسیدی به طور معمول به صورت غوطه وری استفاده می شوند .

در موارد محدودی می توان از پاك کننده های اسیدی ملایم ، به روش پاششی نیز استفاده کرد . دمای فرایند تمیزکاری اسیدی و زمان چربی گیری توسط آن ، معمولاً نسبت به پاك کننده های قلیایی پایین تر است .

طرح چربی گیرهای صنعتی در آمار واحدهای فعال و طرح های در دست اجرای وزارت صنایع و معادن با عنوان انواع چربی گیرهای صنعتی شناخته شده که کد آیسیک 3 این محصول 24221333 می باشد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی


 

استاندارد "پاك کننده صنعتی سطوح فلزی – روش های آزمون " توسط کمیسیون های مربوط در مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تهیه و تدوین شده و در دویست و چهل و پنجمین جلسه کمیته ملی استاندارد شیمیایی مورخ 08/11/ 81 مورد تأیید قرار گرفت و با شماره استاندارد ملی 6582 منتشر شده است .

در تهیه و تدوین این استاندارد سعی شده است ، که ضمن توجه به شرایط موجود و نیازها ی جامعه ، در حد امکان بین این استاندارد و استاندارد ملی کشورهای صنع ی و پیشرفته هماهنگی ایجاد شود . استاندارد جهانی و بین المللی این کالا که در تهیه استاندارد ملی نیز به آن استناد گردیده است ، به شرح زیر می باشد :

ASTM : D 800- 91- Chemical Analysis of industrial metal cleaning composition methods Test

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی


 

برای واردات باید حقوق گمرکی و سود بازرگانی پرداخت شود .

همچنین این محصولات هیچگونه محدودیت صادراتی نداشته و صادرکننده نیاز به اخذ مجوز از ارگان یا سازمان خاصی ندارد . علاوه بر این صادرات این گونه کالاها مشمول پرداخت هیچگونه عوارض یا هزینه ای جهت صادرات نمی گردد .

 


فرایند تولید چربی گیر های صنعتی


 

فرآیند کلی که برای تولید چربی گیرهای صنعتی انجام می شود ، در تمامی کشورها و کارخانجات تولیدی یکسان بوده و یک فرآیند اختلاط یا Mixing می باشد . تفاوت ممکن است در نوع مواد اولیه به کار رفته جهت حصول محصول مورد نظر با توجه به کاربرد نهایی باشد .

در این فرآیند مواد اولیه با هم مخلوط شده و بر اساس نوع محصول مورد نیاز ، دما و فشار اختلاط ، زمان ماندگاری ، PH محصول نهایی و غلظت آن شرایط اختلاط تغییر می نماید . اما آنچه مسلم است فرآیند اصلی در واقع همان فرآیند اختلاط می باشد . بر اساس شرایط فرآیندی و محصول مورد نظر ، شکل ظاهری محصول ممکن است مایع و یا جامد به صورت پودری باشد .

در فرآیند اختلاط از یک راکتور همزن دار استفاده می شود . در تولید این نوع محصولات نیازی به ایجاد شرایط خلأ و یا فشارهای بالا نمی باشد و فرآیند معمولاً در فشار ظرف انجام می گیرد . اما دمای واکنش بر اساس میزان غلظت مورد نظر و درجه اختلاط متفاوت است .

 


تعرفه های گمرکی مرتبط با محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی


 

طبق بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته کد تعرفه ای با عنوان دقیق چربی گیرهای صنعتی در آمار اداره کل گمرك وجود ندارد . ولی در این راستا و در ارتباط با این محصول کدهای تعرفه ای زیر وجود داشته که عبارتند از :

خمیر ، پودر و سایر فرآورده ها برای تمیزکاری : 34054000 ، با حقوق ورودی 4% و سود بازرگانی 11%

ترکیبات جهت پاك کردن و پرداخت سطح فلزات : 38101010 ، با حقوق ورودی 4% و سود بازرگانی 11%

پاك کنندهای صنعتی : 38249040 ، با حقوق ورودی 4% و سود بازرگانی 11%

بنابراین با توجه به پراکندگی کالای مورد بحث ( چربی گیرهای اسیدی ، خنثی و بازی ) و دامنه کاربرد وسیع ، این کالا ممکن است در یکی از سه کد تعرفه فوق طبقه بندی گردد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی


 

از نظر کلی چربی گیرهای صنعتی دارای یک کاربرد عمومی بوده که عبارت است از پاك کردن و زدودن سطوح فلزی از چربی ها و آلودگی ها و جلوگیری از رشد و تکثیر میکرو ارگانیسم ها .

چربی گیرها به دو صورت مایع و پودری تولید می شوند . غالباً چربی گیرهای پودری کاربرد بیشتری نسبت به چربی گیرهای مایع دارند . شیوه استفاده از چربی گیرهای پودری غالباً به صورت پاششی بوده و شیوه استفاده از چربی گیرهای مایع معمولاً به صورت غوطه وری می باشد .

در روش پاششی فلز یا قطعه مورد نظر از داخل یک تونل پاششی عبور داده شده که پودرهای چربی گیر توسط یک نازل (Nozzle) روی آن پاشیده می شود . اتلاف و دور ریز مواد چرب یگیر در این روش کم بوده چرا که پودرهای چربی گیر در قسمت پایینی تونل جمع شده و دوباره به سیستم نازل جهت استفاده برگشت داده می شوند .

در روش غوطه وری ، چربی گیر در درون یک مخزن با آب رقیق شده و تا دمای 60 الی 70 درجه سانتی گراد گرم می شود و سپس فلز یا قطعه مورد نظر توسط جرثقیل های سقفی یا سبدهای فلزی به داخل مخزن فرو برده می شود . حجم مخزن در این روش با توجه به قطعات فلزی مورد نظر بین 2000 تا 14000 لیتر می باشد . در ایران کارخانجات یخچال سازی لرستان ، شرکت زامیاد ( تولید خودرو ) و شرکت ساخت نیرو ( ساخت تابلوی برق ) از روش غوطه وری استفاده می کنند .

روش چربی گیری پاششی نسبت به چربی گیری غوطه وری دارای مزیت می باشد ، زیرا در مدت زمان کمتری راندمان بالاتری دارد .

شایان ذکر است سیستم پاششی مختص چربی گیرهای پودری نبوده بلکه از چربی گیرهای مایع نیز در سیستم های پاششی استفاده می نمایند . در مورد چربی گیرهای مایع نیز وضع به همین منوال است . در داخل کشور ، شرکتهای زیادی جهت مصارف چربی گیری و صیقلی نمودن سطح فلزی از چربی گیرهای صنعتی استفاده می شود .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی


 

استفاده بهینه از محصولات و اجناس مختلف و بالابردن طول عمر اجزا و کالاهای مصرفی که در واقع همان مبحث کیفیت را تشکیل می دهد ، از مهمترین اهداف تمامی تولیدکنندگان در صنایع مختلف می باشد .

یکی از عملیات اساسی و بسیار مهم در بالابردن طول عمر فلزات ، جلوگیری از زنگ زدگی ، پوسیدگی ، ترك و همچنین جلوگیری از رشد و تکثیر موجودات ریز میکروسکوپی و میکرو ارگانیسم ها در سطح فلزات می باشد . واضح است که چنانچه فلزات بدون هیچگونه پردازشی مورد مصرف قرار گیرند ، به راحتی مورد واکنش های مختلف قرار گرفته و کارآیی خود را از دست می دهد .

چربی گیرهای صنعتی از جمله موادی بوده که باعث بالارفتن طول عمر فلزات شده و از پوسیدگی سریع ، آلودگی به انواع میکروب ها و سایر عملیات تخریبی جلوگیری می نمایند . بنابراین نقش مؤثر این مواد در صنایع فلزی و پس از آن تولید محصولات فلزی مانند انواع خودروهای سبک و سنگین ، انواع قطعات فلزی صنعتی و . . . انکارناپذیر می باشد .

واضح است که بالابردن طول عمر فلزات ، باعث کاهش مصرف آن ها و همچنین بالا رفتن کیفیت محصولات فلزی تولید شده می گردد . هرچه محصولات تولیدی کیفیت بالاتری داشته باشند ، قطعاً بازار فروش بهتری داشته و نتایج اقتصادی بهتری در پی خواهند داشت . چربی گیرهای صنعتی ممکن است از نظر اهمیت کاربرد چندان مورد توجه نباشند ، ولی آنچه مسلم است استفاده از آن ها جهت بالابردن کیفیت محصولات تولیدی بسیار حیاتی و انکار ناپذیر بوده و در اقتصاد پروژه نقش بسیار مهمی ایفا می نمایند .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی

 

چربی گیرهای صنعتی از آنجائیکه دارای تکنولوژی پیچید های نبوده و دامنه کاربرد وسیعی مخصوصاً در صنایع فلزی )خودرویی (دارند ، تقریباً در تمامی کشورهای صنعتی و نیمه صنعتی تولید می شوند .

عمده ترین کشورهای تولید کننده چربی گیرهای صنعتی عبارتند از :

ژاپن ، آمریکا ، چین ، آلمان ، کره جنوبی ، فرانسه ، اسپانیا ، برزیل ، کانادا ، مکزیک ، هند ، انگلستان ، روسیه ،

تایلند ، ایتالیا ، ترکیه ، بلژیک ، جمهوری چک ، لهستان ، آفریقای جنوبی ، مالزی ، آرژانتین ، استرالیا ، تایوان و …

آنچه مسلم است استفاده از این محصولات با توجه به دامنه وسیع کاربرد آن ها یک وسعت جهانی داشته و تعداد کشورهای مصرف کننده بسیار بیشتر از کشورهای تولید کننده می باشند .

طی بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته از منابع و مراجع مختلف ، آمار دقیقی از میزان تولید و مصرف کشورهای جهان در خصوص چربی گیرهای صنعتی یافت نشد .

 


مواد اولیه مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی

 

- سیلیکات سدیم ( به عنوان پراکنده ساز عمل می کند )

- نمک های فسفات ( به عنوان ماده اصلی حل کننده و چربی بر عمل می کنند )

- نمکهای کربنات ( به عنوان تنظیم کننده pH عمل می کنند )

- دترجنت نانیونیک ( به عنوان ماده اصلی حل کننده و چربی بر عمل می کنند )

- افزودنی های مولیبدات ( به عنوان پایدارکننده عمل می کنند )

- منو سدیم فسفات ( به عنوان ماده اصلی حل کننده و چربی بر عمل می کنند )

- اسید فسفریک ( جهت تولید چربی گیرهای پایه اسیدی )

- سود ( جهت تولید چربی گیرهای پایه قلیایی )

- نمک های تیتان ( به عنوان فعال کننده عمل می کنند )

- آنتی فوم ( جهت جلوگیری از ایجاد کف زیاد در مخزن )

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید چربی گیر های صنعتی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید چربی گیر های صنعتی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool