جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتمشاوره سرمایه گذاری
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Separation of industrial pollutant gases using silicon

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

منظور از آلودگی ورود عناصر و ترکیبات تازه به محیط و یا تغییر نسبت عناصر و ترکیباتی است ، که در ساختار طبیعی محیط شرکت دارند . مثلا سرب در ترکیب طبیعی اتمسفر وجود ندارد ، ورود آن در اتمسفر نوعی آلودگی است . CO2 ترکیبی است که با نسبتی مشخص در ترکیب اتمسفر شرکت دارد . افزایش نسبت این ترکیب در جو نوعی آلودگی تلقی می شود .

 


نکاتی درباره طرح توجیهی جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون


 

منظور از آلودگی ورود عناصر و ترکیبات تازه به محیط و یا تغییر نسبت عناصر و ترکیباتی است ، که در ساختار طبیعی محیط شرکت دارند . مثلا سرب در ترکیب طبیعی اتمسفر وجود ندارد ، ورود آن در اتمسفر نوعی آلودگی است . CO2 ترکیبی است که با نسبتی مشخص در ترکیب اتمسفر شرکت دارد .

افزایش نسبت این ترکیب در جو نوعی آلودگی تلقی می شود . خطرناک ترین آلوگی های محیط ناشی از کاربرد مواد هستند ، که بشر در طول یک سده گذشته و به ویژه در بیست و سی سال اخیر به منظور مبارزه با حشرات ، بیماری های انگلی گیاهان و همچنین حشرات ناقل بیماری های حیوانی و انسانی بکار برده است .

همچنین استفاده اسراف آمیز از سوخت های فسیلی، کاربرد مواد شیمیایی بسیار متنوع در صنعت استخراج و تصفیه فلزات و صنایع دیگر بویژه آزمایش های اتمی در جو زمین ، عناصر و ترکیبات جدیدی را وارد محیط کرده اند ، که قبلا اکوسیستم طبیعی کره زمین با آن ها رو به رو نبوده است .

کد آیسیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون :

فیلتر تصفیه گاز خشک اسکرابر سیکلون : 33121630

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون


 

لازم به ذکر است که برای محصول مورد بررسی در طرح حاضر کد تعرفه و استاندارد خاصی تعریف نشده است و به نظر می رسد شرایط خاصی برای واردات آن وجود ندارد ، بنابراین برای واردات آن 4% حقوق گمرکی پرداخت می شود . همچنین برای صادرات محصول مورد نظر شرایط خاصی وجود ندارد .

کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون :

بازار های داخلی ایران ، غرب اروپا ، شرق اروپا ، آسیا ، خاورمیانه ، شرق آسیا

 


ضرورت اجرای طرح توجیهی جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون


 

ضرورت جداسازی ناخالصی ها از گاز :

جداسازی ناخالصی های درون گاز ها و مایعات از نقطه نظر ایمنی ، کنترل خوردگی ، تنظیم ترکیب استاندارد محصولات گاز و مایع ، پرهیز از تشکیل هیدرات در دماهای پایین ، کاهش هزینه های تقویت فشار گاز ، جلوگیری از مسمومیت کاتالیزور های کارخانجات دریافت کننده محصولات گاز یا مایع و بالاخره رعایت حد مجاز انتشار مواد آلاینده محیط زیست ، الزامی می باشد .

علاوه برترکیبات هیدروکربنی سنگین و بخار آب ، گاز طبیعی در اغلب موارد حاوی ترکیبات مضری و ترکیبات گوگردی بوده و جداسازی آن ها تا حد مطلوب ضروری می باشد . گاز های CO2 ، H2S نظیر اسیدی ترکیبات بسیار خورنده و سمی بوده و به تجهیزات و محیط زیست صدمات جدی وارد می سازند . از ترکیب گازهای CO2 و H2S با آب ، ترکیباتی نظیر اسید سولفوریک و اسیدکربونیک تولید می گردد . از این رو ، به آن ها گاز های اسیدی اطلاق می شود .

 


اهمیت محصول مورد بررسی در طرح توجیهی جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون

 

اندازه گیری و کاهش آلاینده های اتمسفری :

- واحد های پتروشیمی درجهت رفع آلاینده های اتمسفری باید کلیه نقاط نشر آلاینده های اتمسفری را مورد پایش و مونیتورینگ قرار دهند .

- حداکثر میزان اتیلن اکساید در محیط کارخانه 3.0 PPB است .

- انتشار نهایی ترکیبات آلی فرار از استالدئید ، اکریلیک اسید ، بنزیل کلراید ، تراکلرید کربن ، کلروفلوروکربن ، اتیل آکرلیک ، هالون ، 1 و 1 و 1 تری کلرواتان ، تری کلرواتیلن و تری کلروتولوئن ، باید mg/m 3 20 باشد .

- غلظت عناصر سنگین باید mg/m 3 1.5 باشد و بیشتر از این مقدار نباشد .

روش های کاهش انتشار آلاینده های اتمسفری :

1. به حداقل رسانیدن میزان نشت مواد آلی فرار ( شامل بنزن ، وینیل کلراید و اکسید اتیلن ) از واشرها ، پمپ ها ، فلنج ها و دیگر تجهیزات با استفاده از چفت و بست های مکانیکی .

2. کاهش اتلاف از مخازن ذخیره ، خطوط انتقال تولیدات و دیگر سطوح فرایندی به وسیله اتخاذ متد هایی مانند سیستم بازیافت بخار و چفت و بست های دوبرابر برای سقف های شناور تانک ها .

3. بازیافت کاتالیزور ها و کاهش انتشار ذرات

4. استفاده کم از برنر ( شعله های NOx ) برای کاهش انتشار NOx ها

5. بهینه کردن مصرف سوخت

6. در بعضی موارد مواد آلی نمی توانند بازیافت شوند ، با انتقال آن ها به فلز ها و دیگر دستگاه های احتراق سوزانده می شوند .

7. ایجاد فضای سبز در مجتمع و اطراف آن

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه جداسازی گاز های آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی جداسازی گازهای آلاینده صنعتی با استفاده از سیلیکون ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool