جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Portable Lapping Testing Machine

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید دستگاه تست لپینگ پرتابل سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی دستگاه تست لپینگ پرتابل را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

به طور کلی دستگاه لپینگ برای آب بندی شیرآلات صنعتی به کار می رود . صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ، نیروگاه های صنایع چوب و کاغذ و کلیه صنایعی که به نحوی با شیرآلات سر و کار دارند ، ازجمله مصرف کنندگان و سفارش دهندگان اصلی این دستگاه می باشند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دستگاه تست لپینگ پرتابل


 

دستگاه لپینگ شیرآلات در کلیه صنایع و شرکت ها ، محل هایی که از شیرآلات نوع دروازه ای ( Gate valve ) و یا نوع ( Glob valve ) استفاده می شود ، کاربرد دارد . شیرآلات پس از کارکرد طولانی مدت به نشتی می افتد ، که دلیل آن خراش ها و خطوط عمیقی است ، که بر روی سطح آب بندی شیرآلات که به نشیمنگاه و صفحه معروف بوده می باشد ، که باعث نشتی شیرآلات می شود . سطوح آب بندی باید براده برداری گردد تا خراشه ها و خطوط عمیق بوجود آمده ، ازبین رفته تا موقع قرار گرفتن روی یکدیگر ، آب بندی به صورت کامل انجام گیرد .

بیشترین شیرآلات در صنایعی همچون نیروگاه ها ، صنایع پالایشگاهی گاز و نفت ، صنایع پتروشیمی ، صنایع آب و فاضلاب و ... کاربرد دارد .
برای برخی از صنایع بازکردن شیرآلات به خصوص در سایز ها و اندازه های بزرگ ، برای آوردن آن ها به کارگاه های تعمیراتی علاوه بر هزینه بر بودن ، زمان زیادی باید صرف آن گردد . چه بسا برخی صنایع با توقف تولید مواجه خواهند شد .

لذا جهت رفع این مشکل ، دستگاه پرتابل لپینگ و آب بندی شیرآلات طراحی و ساخته شد .
دستگاه لپینگ پرتال در سازمان آب و فاضلاب ، نیروگاه ها و صنایع نفت قابل استفاده است ، به طوری که در کشور های پیشرفته از این دستگاه ها به طور وسیع استفاده می گردد . توسط این دستگاه می توان شیرآلات از سایز 3 اینچ الی 28 اینچ استفاده نمود . تمام قطعات این دستگاه در داخل کشور قابل تهیه و ساخت می باشد .
لپینگ عبارت است از یک فرایند سایشی ، توسط ذرات ساینده در لایه ای از سیال که بین ابزار لپینگ قطعه کار قرار می گیرد . لپینگ یک عملیات سایشی با سرعت ، فشار و دمای پایین است ، که یکی از نتایج زیر را دربردارد :

رسیدن به دقت فوق العاده

اصلاح نقایص سطحی خیلی کوچک در قطعه

بهبود پرداخت سطح

ایجاد تلرانس خیلی بسته در سطوح مزدوج

فرایند لپینگ شامل موارد ذیل است :

1. ابزاری که لپ نامیده می شود و دارای اشکال مختلف با سطح منطبق بر قطعه می باشد و نقش نگهدارنده مواد ساینده را ایفا می کند .

2. مواد ساینده دوغابی یا خمیری شکل که بین لپ و قطعه کار استفاده می گردند . عهده دار عمل برش ( براده برداری ) می باشند .

3. نیروی اعمالی که فشار لازم برای ارتباط بین لپ و قطعه کار را تولید می کند .

4. ارتباط حرکتی بین لپ و سطح قطع کار که باید به صورت دورانی تغییر کند ( که موثرترین مسیر پیموده شده به صورت سیلکوئیدی می باشد . )

 


کاربرد های محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دستگاه تست لپینگ پرتابل


 

به طور کلی دستگاه لپینگ برای آب بندی شیرآلات صنعتی به کار می رود . صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ، نیروگاه های صنایع چوب و کاغذ و کلیه صنایعی که به نحوی با شیرآلات سر و کار دارند ، ازجمله مصرف کنندگان و سفارش دهندگان اصلی این دستگاه می باشند .

قابل ذکر می باشد که ، هرساله ارز زیادی از کشور به خاطر واردات این دستگاه خارج می گردد ، شایان ذکر است که تمام قطعات این دستگاه در داخل کشور قابل تهیه و ساخت می باشد . از طرفی برای برخی از صنایع بازکردن شیرآلات به خصوص در سایز ها و اندازه های بزرگ ، برای آوردن آن ها به کارگاه های تعمیراتی علاوه بر هزینه بربودن ، زمان زیادی باید صرف آن گردد . چه بسا برخی صنایع با توقف تولید مواجه خواهند شد .

لذا جهت رفع این مشکل ، دستگاه پرتابل لپینگ و آبندی شیرآلات طراحی و ساخته شد . همچنین با طراحی و ساخت این دستگاه در کشور علاوه بر صرفه جویی ارزی ، نیرو های جوان و مستعد کار می توانند مشغول به کار شوند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دستگاه تست لپینگ پرتابل


 

ویژگی ها و روش های آزمون واشر های لاستیکی برای آب بندی لوله های آب بخار ، گاز ، فاضلاب و هیدروکربور های مایع : 1988

ویژگی ها و روش های آزمون واشر های لاستیکی برای آب بندی لوله های فاضلاب خانگی از جنس pvc : 1989

ویژگی ها و روش های آزمون واشر های لاستیکی برای آب بندی لوله های سیمان – آسبست : 1991

ورق های فشرده پنبه نسوز برای آبندی اتصالات – ویژگی ها و روش های آزمون : 5646

 


فرایند تولید دستگاه تست لپینگ پرتابل ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دستگاه تست لپینگ پرتابل

 

این دستگاه از قطعاتی مانند دیسک ، سیستم انتقال قدرت ، گیره نگهدارنده ، دستگاه محرک ، و .... تشکیل شده است . شیر آلات صنعتی از قطعاتی به نام پوسته نشیمنگاه ، مجموعه دسته و محور و تیغه تشکیل شده است .

با توجه به شناخت موجود روی شیرآلات با طراحی دستگاه پرتابل عملیات سایش سطوح معیوب و خراشیده شده ترمیم می گردد . دستگاه لپینگ پرتابل شیرآلات با بکارگیری دیسکی که دارای غلطک های دوار می باشد و روی آن ها سمباده نصب گردیده و به یک چرخ زنجیره ای که حرکت چرخشی از یک موتور محرک برقی دریافت می کند ، دیسک و غلطک ها را به چرخش در می آورد .

کل مجموعه دیسک ، چرخ زنجیر ( که داخل یک غلاف قرار دارد ) و الکتروموتور دور متغییر ( محرک دستگاه ) توسط یک گیره مخصوص بر روی پوسته شیر آلات ( به جای banne شیر قرار می گیرد . ) قابل نصب می گردد . برای تولید این دستگاه از تجهیزات ماشین کاری ( مانند دستگاه های تراش ، فرز ، دریل و .... ) استفاده می گردد .
قطعات دارای نقشه های ساخت می باشند ، که پس از ساخته شدن توسط متخصصین مونتاژ شده و اشکالات احتمالی آن رفع می گردد . نهایتا دستگاه پرتابل ساخته شده توسط متخصصین مربوطه روی یک شیر صنعتی نصب شده و تست واقعی صورت می گیرد .

 


ماشین آلات خط تولید دستگاه لپینگ پرتابل

 

دستگاه تراش چک

دستگاه فرز چینی

دستگاه دریل ستونی

دستگاه پرس 35 تنی

دستگاه جوش برق

اقلام تراشکاری ( مته ، قلم و .... )

پنوماتیک

و .....

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید دستگاه تست لپیگ پرتابل

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دستگاه تست لپینگ پرتابل با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool