جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع نساجی و پارچهطرح توجیهی تولید الیاف مصنوعی اکریلیک سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید انواع فیلترهای صنعتی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Types of industrial filters

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع فیلترهای صنعتی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع فیلترهای صنعتی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


 فیلتر های صنعتی دارای انواع مختلفی از قبیل فیلتر های استنلس استیل ، فیلتر های ضداسید ، فیلتر های صنعتی هوا ، پیش فیلتر های فلزی قابل شستشو و ... می باشند ، که در صنایع گوناگون ، بهداشتی ، خدماتی و ... دارای کاربرد هستند .

 


نکاتی درباره انواع فیلتر های صنعتی


 

فیلترها مواد متخلخلی هستند ، كه در فرایند جداسازی یا تغلیظ مورد استفاده قرار می گیرند . مهمترین ویژگی فیلترها ، داشتن خلل و فرج هایی با اندازه و ابعاد مشخص است ، به همین دلیل ، فیلتر را یك محیط متخلخل می نامند . سوراخ ها درصد بسیار زیادی از حجم فیلتر را دربرمی گیرند و شبكه پیچیده ای از حفره ها را می سازند . برای انتخاب فیلتر صحیح متناسب با كاربرد مدنظر می بایستی فاكتورهای تأثیرگذار برعملكرد فیلتر مورد توجه قرارگیرد .

این فاكتورها عبارتند از خصوصیات محیط اطراف فیلتر ( دما ، رطوبت ، شرایط جریان ، تركیبات شیمیایی ، جرم جریان ) ، پیكربندی فیلترها ( فیلتركسیدای ، كاتریج ، استوانه ، . . . ) ، خصوصیات ذرات ( اندازه ذرات ، توزیع اندازه ، غلظت ذرات ، نوع مواد ذرات ، . . . ) ، نیروها و نقش های اعمال شده به فیلتر می باشد . بنابراین با در نظر گرفتن این فاكتورها ، فیلترها به جداسازی گاز - جامد ، مایع - جامد ، مایع - مایع ، مایع - گاز و گاز - گاز دسته بندی می شوند .

مهمترین روش ( براساس روش طبیعت محیط اطراف فیلتر ) برای دسته بندی فیلترها براساس سه محور ذیل می باشد :

فیلتراسیون خشك ، تر

فیلتراسیون خشك برای جداسازی ذرات پراكنده مایع و گاز از محیط گازی یا جامد بكار می رود . ساختار فیلترهای خشك حجیم می باشد . بازار فیلترهای خشك شامل فیلترهای خانگی ( فیلترهای خانگی در گرمایش ، تهویه مطبوع ، جاروبرقی ، . . . ) ، فیلترهای صنعتی ( فیلتر ذرات ریز هوا با راندمان بالا HEPA ، فیلتر با نفوذ بسیار كم ULPA ، فیلتر گرد و غبار در نیروگاه ها ، . . . ) و فیلترهای خودرو ( فیلتر موتور ، فیلتر هوای كابین ، . . . ) می باشند .

فیلتر سطحی یا عمیق

فیلتراسیون تر در جداسازی ذرات معلق جامد ، مایع و گازی از محیط مایع استفاده می شود . ساختار فیلترهای مورد استفاده متراكم و با ضخامت كم می باشد . كاربرد فیلترهای تر شامل فیلتر آب ( آب شرب ، آب فاضلاب ) ، فیلتراسیون در صنایع غذایی ، داروسازی ، خون ، فیلتر كیسه چای ، قهوه ، آبمیوه ، فیلتر روغن های پخت و پز و روغن های سوخت ماشین می باشد .

اندازه ذرات فیلترشده

در دسته بندی دیگر فیلترها براساس سطح نشست ذرات فیلتر شده به فیلترهای سطحی و عمیق دسته بندی می شوند . زمانیكه اندازه ذرات از اندازه منافذ مدیای فیلتر بزرگتر باشد ذرات بر روی سطح مدیا نشست می كنند ، كه در این حالت به آن فیلتر سطحی گفته می شود . در فیلتراسیون عمیق ذرات با اندازه كوچكتر از منافذ ذرات فیلترشده در خلل و فرج مدیا ته نشین می شود .همچنین فیلترها براساس اندازه ذرات ، به فیلترهای عمومی ، فیلترهای نانو ، فیلتر با راندمان بالا ، فیلتر ذرات میكرو وفیلتر اسنمو معكوس تقسیم می شوند .

جداسازی ذرات با ابعاد در محدوده میلی متر تا نانومتر از محیط های گازی یا مایع توسط فیلترهای صنعتی به صورت فیلتراسیون خشك و یا تر با فیلتر سطحی و یا عمیق ، یكی از بخش های ضروری در فرآیندهای مختلف صنعتی است كه منجر به خلوص سازی محصول ، صرفه جویی در انرژی ، ارتقاء فرآیند بهره وری و كنترل آلودگی می شود.

در تولید فیلترهای صنعتی از مدیای منسوج و مش های فلزی و یا تركیب این دو استفاده می شود . در فیلترهای صنعتی با مش فلزی ، نوع مدیای سطحی می باشد كه اندازه منافذ در سراسر آن با یكدیگر یكنواخت بوده و عمر مفید آن ها تابعی از سطح آزاد مدیای فیلتر می باشد . اندازه منافذ ، نوع توری ( مش ) و نوع فلز كه برای سطح آن استفاده می شود ، همگی جزء دسته بندی این گروه قرار می گیرد .فیلترهای صنعتی منسوج ، نوع مدیای منسوج می باشد ، كه اندازه منافذ در جهت جریان كاهش می یابد . این نوع از مدیاها دارای ظرفیت مشخصی بوده و می توانند حجم بخصوصی از آلاینده ها را جذب نمایند .

فیلترهای صنعتی را می توان بصورت زیر دسته بندی نمود :

1 . فیلترهای استنلس استیل

2. فیلترهای ضداسید

3. فیلترهای صنعتی هوا

4. پیش فیلترهای فلزی قابل شستشو

5. فیلترهای كیسه ای و پیش فیلترها

6. فیلترهای كارتریجی

7. فیلتر گاز

8. فیلترهای هیدرولیك

 


معرفی مهمترین فیلترهای صنعتی با توجه به تنوع كاربرد فیلترهای صنعتی


 

ـ فیلترهای هیدرولیك ( فشار قوی و فشار ضعیف )

با توجه به حساسیت سیستم های هیدرولیكی كه عموماً وظیفه تأمین فشار را به عهده دارد و با وجود حساسیت متخلفات مجموعه هیدرولیك ذرات و ناخالصی می توانند آسیب جدی به مجموعه وارد نمایند ، كه باید با دقت بالایی عمل فیلتراسیون صورت پذیرد . از منسوجات و مش های فلزی در تولید این نوع فیلترها بعنوان مدیا استفاده می شود .

فیلترهای هوای ورودی به توربین های گاز

سه مشكل اساسی و مهم كه هوای كثیف می تواند برای توربین های گاز به وجود آورد عبارتند از : ساییدگی پره ها ، كثیف شدن كمپرسور و گرفتگی راهگاه های خنك كنندگی در پره ها . شرایط فوق باعث می شود كه راندمان توربین گاز ، كاهش یابد كه نتیجه آن كاهش تولید برق و در انتها كاهش در سود نیروگاه ، است .

علاوه بر آن ، صدمات و خسارات مالی نیز به قسمت های دوار مخصوصاً پره های توربین ، كمپرسور و . . . وارد می شود . بنابراین فیلتر و تمیز كردن هوای ورودی به كمپرسور ، نقش بسیار مـهمی در عمـلكرد توربین های گازی ایفا می كند .

(Bag House filter) ـ فیلتر بگ هاوس

این نوع فیلترها با اشكال و اندازه های مختلف ساخته می شوند ، كه عموماً از پارچه بافته شده و یا نمدی كه از الیاف طبیعی ، مصنوعی و یا غیر آلی مانند پلی استر یا پلی پروپیلن می باشد . این نوع فیلترها برای ذراتی با قطر حدود 5 میكرون به كار می روند و اگر به طور مناسب طراحی شوند دارای

راندمان پالایش 95 درصد خواهند بود . فیلتر كیسه ای قادر است در دبی هوای 25 درصد تا 150 درصد ظرفیت اسمی خود عملكرد مناسبی را ارائه دهد ، كه بویژه برای استفاده در سیستم های حجم متغیر هوا مناسب خواهد بود . فیلترهای كیسه ای قادرند افت فشار كمی را تا حدود 8000 ساعت كاری ارائه نمایند .

فیلترهای بگ هاوس نمونه ای از فیلتر های كیسه ای هستند ، كه اساس كارشان شبیه فیلترهای كیسه ای معمولی می باشد . فیلترها بگ هاوس از یك سری ( 4 تا 8 كیسه ) نمد و كیسه پارچه ای بافته شده كه درون یك محفظه فلزی نگه دارنده موسوم به cage به طورموازی در كنار هم قرار می گیرند ، تشكیل می شوند .

نوع پارچه به كار رفته در آن ها اغلب از نایلون ، اورلون ، آكریلیك ، داكرون ، تفلون و یا فایبرگلاس می باشد . مزیت عمده این نوع فیلتر اثرپذیری كمتر غبارخروجی با تغییر مشخصه های گاز ورودی و دستیابی آسان تر به غبار خروجی كمتر در محدوده 10 میلی گرم بر متر مكعب می باشد .

مورد مصرف این نوع فیلترها در صنایع سیمان ، لاستیك ، پتروشیمی ، فولاد ، صنایع تولید پودرهای مختلف و كاربردهای خاصی شامل هواسازهای تهویه هوای كارخانجات ، انبارها ، فروشگاه های زنجیره ای ،ادارات ، ساختمان های عمومی ، بیمارستان ها ، آزمایشگاه ها ، تصفیه هوای خنك كن ورودی توربین های گازی ، كمپرسورها و موتورها می باشند . این نوع فیلترها برای تصفیه مقدماتی هوای ورودی كابین های پاشش رنگ و قبل از فیلترهای ریز یا خیلی ریز مورد استفاده قرار می گیرند .

امكان طراحی آسان و متنوع مدیای منسوج فیلترها بر اساس ویژگی های ذرات فیلتر شونده ، كیفیت فیلتراسیون مورد انتظار و خواص فیلتر متناسب با عملكرد مورد نظر موجب شده كه مصرف فیلترهای منسوج در همه بخش ها برای بهبود كیفیت ، خالص سازی ، بهره وری مواد و كاهش آلایندگی در محیط های بسته و باز تولیدی و صنعتی كاربرد داشته و در این شاخه ها روزافزون در حال افزایش و گسترش است .

بنابراین با توجه به تنوع تولید مدیای منسوج در فیلترهای صنعتی و همچنین مزیت نسبی تولید آن در داخل نسبت به سایر مدیای مورد مصرف در فیلترهای صنعتی ، در این طرح امكانسنجی تولید فیلترهای صنعتی با مدیای منسوج در نظر گرفته شده است .

امروزه فیلترهای منسوج با توجه به نوع ساختمان منسوج مورد استفاده ( تاری و پودی حلقوی یا بی بافت ) كاربردهای فراوانی در فیلتراسیون گازها ( جداسازی ذرات معلق ) و مایعات ( جداسازی جامدات ) و جداسازی گازهای یكسان داشته و براساس نوع الیاف مورد استفاده ، نوع ساختمان ، تكنولوژی ساخت فیلتردارای عملكردهای مختلف و متفاوتی هستند .

پارچه ( منسوج ) یك ساختار مسطح است كه از درهم رفتن الیاف یا نخ به دست می آید . تولید منسوجات به روش های مختلفی صورت می گیرد . همچنین ساختار پارچه می تواند شامل یك لایه یا چند لایه باشد ، كه هر لایه نیز از یك یا چند نوع لیف یا نخ تولید شود . محصولات هر یك از روش های تولید پارچه ، دارای ویژگی های خاصی می باشند و كاربردهای متفاوتی دارند .

امروزه اغلب پارچه ها با روش های بافندگی تاری ـ پودی ، حلقوی پودی ، حلقوی تاری و بی بافت تهیه می شوند كه در هر یك از آنها ، یك سری فرآیندهای جداگانه وجود دارد . برای تهیه منسوجات صنعتی و به ویژه مدیای منسوج فیلترهای صنعتی با توجه به گستـردگی كاربردشان و نیاز به ویژگی های مختلف ، از هر سه روش تهیه پارچه استفاده می شود .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع فیلترهای صنعتی


 

خلوص سازی مواد ، ارتقائ بهره وری فرآیند و صرفه جویی انرژی توسط فیلترها از الزامات فرآیندهای صنعتی در تعداد گسترده ای از صنایع ، از جمله مواد شیمیایی ، صنایع غذایی ، صنایع پتروشیمی ، نفت ، گاز ، داروسازی ، معدن ، . . . می باشد . همچنین فرآیند توسعه پایدار صنعتی بدون كنترل آلودگی های محـیط زیسـت با كنترل آلودگی و تصفیه پساب های صنعتی امكان پذیر نیست .

بنابراین محدوده استفاده از فیلترهای صنعتی دارای جایگاه ویژه ای در كشورهای صنعتی پیشرفته پیدا كرده روز به روز افزایش می یابد . همچنین با توجه به محدودیت ها و تحریم های اعمال شده به كشور عزیزمان در حوزه مواد مرتبط با صنعت نفت و پتروشیمی نیاز به تولید فیلترهای صنعتی موردنیاز این صنعت در داخل كشور بیش از پیش مشاهده می شود .

 


کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع فیلترهای صنعتی


 

کشور های عمده تولید کننده فیلتر های صنعتی

آمریکا ، آلمان ، فرانسه و ژاپن

کشور های عمده مصرف کننده فیلتر های صنعتی

آمریکا ، آلمان ، ایتالیا ، کره جنوبی

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع فیلترهای صنعتی

 

برای واردات فیلتر های صنعتی باید حقوق گمرکی این محصولات پرداخت شود .

همچنین صادر كردن هر كالا موكول به موافقت وزارت بازرگانی و دارابودن شرایط موجود در آیین نامه های گمرك ، همچنین دارا بودن مزیت های رقابتی در بازارهای بین المللی می باشد . بررسی كتاب مقرارات صادرات و واردات وزارت بازرگانی در سال 1390 ، نشان می دهد صاردات فیلترهای صنعتی ، آیین و مقررات ویژه ای ندارد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع فیلتر های صنعتی :

استاندارد های ملی مورد نیاز عبارتند از :

3158 ، 4201 ، 3162 ، 8431 ، 3160 ، 4640 ، 4181

استاندارد های بین المللی قابل توجه عبارتند از :

BS 5190:1985 ، BS ISO 29463-3 ، BS ISO 29463-4 ، BS ISO 29463-5 ، BS 6410 ، BS EN 1822-3 ، (1993) ASTM F795 – 88 ، ASTM E2814-11 ، ASTMF1471-09، ASTM F430 - 11

 


فرایند تولید انواع فیلترهای صنعتی

 

واحد پرس كاری

در واحد پرسكاری كه می بایست در سالنی مجزا كار انجام گیرد ، كلیه قطعات فلزی مربوط به انواع فیلتر تهیه و سپس به واحد بعدی منتقل می گردد . در این سالن كه از ماشین آلات نیمه اتوماتیك و دستی استفاده می گردد بطور كامل كلیه قطعات موردنیاز پس از تولید و تائید واحد بازرسی و كنترل كیفیت به سالن مونتاژ منتقل می شود .
سازه نگهدارنده فیلترهای فلزی ورق نازك فولادی است ، كه سطح آن جهت جلوگیری از زنگزدگی ، پوششدهی شیمیایی شده است . درابتدا رول های ورق های استیل توسط لیفتراك ازانبار به سالن تولید منتقل می شود و عملیات مختلف ورقكاری نظیر برشكاری ، پرسكاری و فرمدهی دراین مرحله انجام می گیرد .
درابتدای كارعرض ورق و ضخامت و صاف بودن آن كنترل می گردد ( به صورت چشمی ) سپس عملیات برشكاری در ابعاد مورد نظرانجام می گیرد . این ورق به وسیله ماشین برش ( گیوتین ) به اندازه مورداستفاده قالب فرم آماده می شود . البته دربرخی فرایندهای تولید نیازی به برش ورق نبوده و قالب به صورت همزمان علاوه بر برش ورق عملیات فرمدهی و تولید قطعه را نیز انجام می دهد . سپس قطعات حاصل برای انجام عملیات خمكاری وشكلدهی به قسمت پرسكاری منتقل می گردند .

خم كاری

شكل دهی ورق در صنعت قطعه سازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . در حقیقت شكل دادن ورق روشی برای تبدیل ورق های تخت فلزی به شكل مورد نظر بدون شكست یا نازك شدن موضعی شدید ورق است . از جمله فرایند های شكل دهی ورق می توان به خم كاری اشاره كرد . خم كاری فرایندی است كه در اغلب روش های شكل دادن وجود دارد . از جمله كاربردهای این فرایند ، ایجاد انحنا در یك ورق و یا تبدیل آن به ناودانی های با مقطع V ، U و در مواردی شكل های حلقوی می باشد.

خم كاری به عمل وارد كردن گشتاورهای خمشی به صفحه یا ورق اطلاق می شود ، كه توسط آن قسمت مستقیمی از جسم به طول خمیده تبدیل می شود .در یك عمل خم كاری مشخص ، شعاع خم (r) نمی تواند از حد خاصی كمتر باشد زیرا كه فلز روی سطح خارجی خم كه تنش كششی به وجود می آید ترك خواهد خورد . معمولاً حداقل شعاع خم بر حسب ضخامت ورق تعریف می شود .

آزمایش های تجربی نشان داده اند ،كه اگر شعاع خم سه برابر ضخامت ورق باشد ، خطر ترك خوردگی وجود ندارد . در فرایند خم كاری به حداقل شعاع خم اصطلاحا حد شكل دادن می گویند . این شعاع برای فلزات مختلف بسیار متفاوت است و افزایش كار مكانیكی باعث افزایش آن می شود . در مورد فلزات بسیار نرم ، شعاع خم حداقل می تواند صفر باشد و این گونه فلزات را می توان روی خودشان تا كرد .

اما به منظور جلوگیری از صدمه به تجهیزات خم كاری ( سنبه و قالب ) استفاده از شعاع خم كمتر از 8/0میلی متر توصیه نمی شود . شعاع خم ورق هایی از جنس آلیاژهای با استحكام بالا می تواند حداقل 5 برابر ضخامت ورق باشد . ماشین هایی كه برای كار روی ورق فلزات به كارگرفته می شوند پرس نام دارند . با استفاده از دستگاه های پرس ورق فلزات به شكل مطلوب درمی آیند . این ماشین ها با توجه به طرز كارشان طبقه بندی می كنند .

به طوركلی پرس ها به دودسته تقسیم می شوند .

ـ پرس های مكانیكی

ـ پرس های هیدرولیك

هركدام ازاین دو نوع نیز از نقطه نظر حركتشان به دودسته تقسیم می شوند :

ـ پرس های تك ضربه ای

-پرس های دوضربه ای

انتخاب یك پرس بستگی به نوع كاری كه باید انجام دهد ، نیروی لازم ابعاد قالب ، كورس مورد احتیاج و روش كارپیش بینی شده ( تك ضربه ای و یا با ضربه های متوالی ) دارد . كارهای برشی می توانند روی انواع پرس های مختلف یك ضربه انجام گیرند . كارهای خمشی روی پرس های لنگی ، اصطكاكی و یا روی پرس های مخصوص خم كاری انجام می گیرد .

كارهای كششی عمیق در ورق نازك توسط پرس های دوضربه ای با میز متحرك انجام می شود . برای كارهای كششی كه احتیاج به نیروی زیادی درانتهای كورس دارند از پرس های دوضربه ای با فشار انداز متحرك استفاده می شود .

برای تولید فیلترهای كاتریجی می بایستی قطعه فلزی برش خورده ابتدا به وسیله قالب به صورت مشبك ( سوراخ –سوراخ ) تبدیل و سپس به صورت استوانه رول می شود . از آنجایی كه این قطعه برای حفاظت فیزیكی مدیای فیلتر می باشد لذا اندازه آن درسطح اندازه نهایی فیلتر تنظیم می گردد . دو انتهای رول مشبك تهیه شده در قسمت قبلی ، لازم است به صورتی به یكدیگرمتصل شده و تشكیل قطعه صلب و قابل استفاده تحت بارهای مكانیكی وارده گردد كه این عمل ازطریق جوش انجام می گیرد .
در فیلترهای كاتریجی قطعه بالا و پایین استوانه فیلتر ، دوقطعه فلزی دایرهای شكل توخالی است ( به صورت رینگ ) كه به دو قاعده رول مشبك مونتاژ می گردد . ساخت این قطعات به وسیله قالب و پرس های ضربه ای انجام می گیرد . سطح این قطعات همانند استوانه مشبك جهت جلوگیری از اكسیداسیون محیط ، آبكاری می شوند .
در مرحله آخر پرسكاری عملیات سنگ زنی در محل اتصال انجام می شود .

منظور از سنگ زدن برطرف كردن ناهمواری های سطوح و یا قطعات گرد یا تختی است ، كه سطوح آن ها باید كاملاً دقیق و صاف باشند . وسیله یا ابزارسنگ زدن اكثر اوقات سنگ سمباده گردان است ، كه بوسیله دانه های خود از روی قطعات براده های بسیار ریز و ظریفی جدا می كند .

واحد پخت

مدیای منسوج بر روی سطوح فلزی دارای خمیر چسب ، وارد كوره می شود و درحین طی این مسیر ، خمیرچسب موجود برروی سطوح فلزی ، به صورت كاملاً مذاب درآمده و در قسمت آخر دستگاه ، بوسیله دمنده مخصوص كاملاً سرد می شود كه طی این فرآیند ، مدیای فیلتر كاملاً بر روی سطوح فلزی محكم می شوند .

واحد مونتاژ

در این واحد كلیه قطعات كه در واحدهای مربوط تییه گردیده است مجددا بازبینی و پس از كنترل كیفیت و مطمئن شدن از سلامت و درستی قطعه به خط مونتاژ منتقل و با استفاده از دستگاه های اتوماتیك و نیمه اتوماتیك قطعات فیلتر بر روی هم مونتاژ و در نهایت تولید می گردد .

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع فیلتر های صنعتی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع فیلترهای صنعتی با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool