طرح توجیهی تولید فین تیوب سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Finn Tube

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فین تیوب سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فین تیوب را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فین عبارت است از پره های بسیار نازک از جنس آلومینیوم ، مس ، برنج ، کاربن استیل ، گالوانیزه و یا استنلس استیل که بر روی لوله های انتقال حرارت جوش شده و یا مونتاژ می گردد . هدف اصلی از این کار ، افزایش سطح مقطع لوله ها و افزایش انتقال حرارت در آن ها می باشد . فین تیوب در مبدل های حرارتی ، بویلر ها ، ایر کولر و ... دارای کاربرد می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فین تیوب


 

فین عبارت است از پره های بسیار نازک از جنس آلومینیوم ، مس ، برنج ، کاربن استیل ، گالوانیزه و یا استنلس استیل که بر روی لوله های انتقال حرارت جوش شده و یا مونتاژ می گردد . هدف اصلی از این کار ، افزایش سطح مقطع لوله ها و افزایش انتقال حرارت در آن ها می باشد .

به منظور رسیدن به بهترین راندمان انتقال انرژی انواع فین ها در سبک ها و اشکال مختلف ارائه می گردد . اما همه آن ها دارای ویژگی های مشترکی از قبیل اندازه قطر لوله ، ضخامت لوله ، گام پره ها و ارتفاع یقه پره ها می باشند . معمولا پره هایی ازجنس کربن استیل یا استنلس استیل روی لوله هایی ازهمان جنس جوش شده و در تولید فین تیوب های مورد استفاده در بویلر ها و خصوصا مبدل های حرارتی و نیروگاه های سیکل ترکیبی مورداستفاده قرار می گیرند .

از فلزات رنگین مانند آلومینیوم و مس نیز در تولید فین تیوب های بکار رفته در رادیاتور های خانگی و صنعتی و همچنین اجراء خنک کننده اتومبیل نیز استفاده می گردد . امروزه مواردی نیز از ترکیب فلزات رنگین مانند آلومینیوم به عنوان فین و کربن استیل و استنلس استیل به عنوان تیوب مورد استفاده قرار می گیرد ، که به دلیل پروسه تولید این محصول و همچنین مشکلاتی که درحین کار و به دلیل ضرایب مختلف انتقال حرارت و ضرایب انبساطی مختلفی که وجود دارد ، در شرایط خاصی مورد تولید و استفاده قرار می گیرد .

خصوصا در شرایطی که دسترسی به فلزات رنگین مزیت نسبی قلمداد می شود ، می توان از اینگونه روش ها به عنوان یک پروسه اقتصادی نام برد . اصولا در هر موقعیتی که نیاز به گرم کردن یک سیال به کمک سیال دیگر با بیشترین راندمان باشد ، از انواع فین تیوب ها استفاده می گردد . مثلا در بویلرها با لوله های آب جواری ، انتقال حرارت براثر برخورد گاز های حاصل از احتراق با سطح خارجی فین تیوب های حاوی آب و بخار تحت روش های تشعشعی ، جابجایی و هوایت صورت می گیرد.

شرح کامل کاربرد فین تیوب ها در طرح توجیهی تولید فین تیوب ، موجود می باشد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فین تیوب


 

با توجه به بررسی های انجام شده مشخص گردید که با رعایت کامل ضوابط ، واردات این کالا بلامانع است . همچنین حقوق پایه این ماده که طبق ماده ( 2 ) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمرکی ، مالیات ، حق ثبت سفارش کالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از کالا های وارداتی می باشد ، معادل 4% ارزش گمرکی کالا ها تعیین می شود .

به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی که طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود . حقوق ورودی برای تعرفه 840290 ، 4% می باشد . همچنین طبق قانون مقررات صادرات و واردات ایران سال 1387 ، این کالا بدون هیچگونه شرایط خاص امکان صادرات را دارا می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فین تیوب


 

باتوجه به این که انرژی الکتریکی بهترین و کم آلاینده ترین جایگزین انرژی های فسیلی در دنیا محسوب می گردد و در کشور ما نیز سیاست گذاری های کلان به سمت تولید انرژی الکتریکی و کاهش استفاده از منابع گازی به شکل مستقیم پیش می رود . استفاده از مبدل های حرارتی و بویلر ها هرروز گسترده تر می شود .

همچنین راه اندازی نیروگاه های گازی درکشورمان و گسترش این تکنولوژی و اجتناب ناپذیر بودن بکارگیری سیستم سیکل ترکیبی در اینگونه نیروگاه ها که راندمان حرارتی را تا حدود 80% بهبود می بخشد باعث گردیده است ، که فین تیوب ها به عنوان جزء اصلی و پرحجم ترین عنصر به کار رفته در انواع بویلر ها و مبدل های حرارتی تجهیزات سیکل ترکیبی هر روز اهمیت بیشتری یافته و تولید آن ها در رنج ها و اندازه های مختلف در داخل کشور موضوعیت پیدا نموده است .

به همین دلیل در چند سال اخیر کارگاه های کوچک اقدام به تولید انواع فین تیوب ها به شکل نیمه صنعتی و عمدتا سفارشی نموده اند . این واحد ها معمولا چند منظوره بوده و فعالیت اصلی آن ها تولید فین تیوب های مورد استفاده در مبدل های حرارتی نمی باشد و با دریافت سفارش و استفاده از روش های چلنگری اقدام به ساخت می نمایند ، که به دلیل زمانبر بودن و مقدار کم تولید ، از صرفه اقتصادی و برگشت مناسب سرمایه برخوردار نخواهد بود .

وجود یک کارخانه که فقط تولید فین تیوب هایی با ابعاد متوسط و پرکاربرد را جهت استفاده در بویلر ها و مبدل های حرارتی ، به عنوان ماموریت خود قرار دهد ، قطعا اثربخش و سودآفرین خواهد بود . اگر این امر ملاحظاتی ازجمله نزدیکی به منابع تامین مواد اولیه و مشتریان استفاده کننده از محصول نهایی را درنظر بگیرد ، قطعا موفقیت حاصل تضمین خواهد شد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فین تیوب

 

کشور های عمده مصرف کننده فین تیوب

- سوریه

- قزاقستان

- عراق

- آذربایجان

- ارمنستان و ....

کشور های عمده تولیدکنندگان فین تیوب

- اسپانیا

- آلمان

- ایتالیا

- انگلستان

- هلند

- کره جنوبی

- چین

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فین تیوب

 

- دستگاه اره دیسکی

- دستگاه گیوتین

- دستگاه تراش یونیورسال

- دستگاه جوش MIG.TIG

- نواربازکن و جوش مقاومتی

- فیدر ( پانتوگراف چاک زن )

- فین پرس و قالب فین

- دستگاه اکسپندر

- دستگاه یونیدر

- دریل رادیال

- کانویر

و ....

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فین تیوب

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فین تیوب ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.