جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید فین تیوب سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Finn Tube

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فین تیوب سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فین تیوب را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

فین عبارت است از پره های بسیار نازک از جنس آلومینیوم ، مس ، برنج ، کاربن استیل ، گالوانیزه و یا استنلس استیل که بر روی لوله های انتقال حرارت جوش شده و یا مونتاژ می گردد . هدف اصلی از این کار ، افزایش سطح مقطع لوله ها و افزایش انتقال حرارت در آن ها می باشد . فین تیوب در مبدل های حرارتی ، بویلر ها ، ایر کولر و ... دارای کاربرد می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فین تیوب


 

فین عبارت است از پره های بسیار نازک از جنس آلومینیوم ، مس ، برنج ، کاربن استیل ، گالوانیزه و یا استنلس استیل که بر روی لوله های انتقال حرارت جوش شده و یا مونتاژ می گردد . هدف اصلی از این کار ، افزایش سطح مقطع لوله ها و افزایش انتقال حرارت در آن ها می باشد .

به منظور رسیدن به بهترین راندمان انتقال انرژی انواع فین ها در سبک ها و اشکال مختلف ارائه می گردد . اما همه آن ها دارای ویژگی های مشترکی از قبیل اندازه قطر لوله ، ضخامت لوله ، گام پره ها و ارتفاع یقه پره ها می باشند . معمولا پره هایی ازجنس کربن استیل یا استنلس استیل روی لوله هایی ازهمان جنس جوش شده و در تولید فین تیوب های مورد استفاده در بویلر ها و خصوصا مبدل های حرارتی و نیروگاه های سیکل ترکیبی مورداستفاده قرار می گیرند .

از فلزات رنگین مانند آلومینیوم و مس نیز در تولید فین تیوب های بکار رفته در رادیاتور های خانگی و صنعتی و همچنین اجراء خنک کننده اتومبیل نیز استفاده می گردد . امروزه مواردی نیز از ترکیب فلزات رنگین مانند آلومینیوم به عنوان فین و کربن استیل و استنلس استیل به عنوان تیوب مورد استفاده قرار می گیرد ، که به دلیل پروسه تولید این محصول و همچنین مشکلاتی که درحین کار و به دلیل ضرایب مختلف انتقال حرارت و ضرایب انبساطی مختلفی که وجود دارد ، در شرایط خاصی مورد تولید و استفاده قرار می گیرد .

خصوصا در شرایطی که دسترسی به فلزات رنگین مزیت نسبی قلمداد می شود ، می توان از اینگونه روش ها به عنوان یک پروسه اقتصادی نام برد . اصولا در هر موقعیتی که نیاز به گرم کردن یک سیال به کمک سیال دیگر با بیشترین راندمان باشد ، از انواع فین تیوب ها استفاده می گردد . مثلا در بویلرها با لوله های آب جواری ، انتقال حرارت براثر برخورد گاز های حاصل از احتراق با سطح خارجی فین تیوب های حاوی آب و بخار تحت روش های تشعشعی ، جابجایی و هوایت صورت می گیرد.

شرح کامل کاربرد فین تیوب ها در طرح توجیهی تولید فین تیوب ، موجود می باشد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فین تیوب


 

با توجه به بررسی های انجام شده مشخص گردید که با رعایت کامل ضوابط ، واردات این کالا بلامانع است . همچنین حقوق پایه این ماده که طبق ماده ( 2 ) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمرکی ، مالیات ، حق ثبت سفارش کالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از کالا های وارداتی می باشد ، معادل 4% ارزش گمرکی کالا ها تعیین می شود .

به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی که طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود . حقوق ورودی برای تعرفه 840290 ، 4% می باشد . همچنین طبق قانون مقررات صادرات و واردات ایران سال 1387 ، این کالا بدون هیچگونه شرایط خاص امکان صادرات را دارا می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فین تیوب


 

باتوجه به این که انرژی الکتریکی بهترین و کم آلاینده ترین جایگزین انرژی های فسیلی در دنیا محسوب می گردد و در کشور ما نیز سیاست گذاری های کلان به سمت تولید انرژی الکتریکی و کاهش استفاده از منابع گازی به شکل مستقیم پیش می رود . استفاده از مبدل های حرارتی و بویلر ها هرروز گسترده تر می شود .

همچنین راه اندازی نیروگاه های گازی درکشورمان و گسترش این تکنولوژی و اجتناب ناپذیر بودن بکارگیری سیستم سیکل ترکیبی در اینگونه نیروگاه ها که راندمان حرارتی را تا حدود 80% بهبود می بخشد باعث گردیده است ، که فین تیوب ها به عنوان جزء اصلی و پرحجم ترین عنصر به کار رفته در انواع بویلر ها و مبدل های حرارتی تجهیزات سیکل ترکیبی هر روز اهمیت بیشتری یافته و تولید آن ها در رنج ها و اندازه های مختلف در داخل کشور موضوعیت پیدا نموده است .

به همین دلیل در چند سال اخیر کارگاه های کوچک اقدام به تولید انواع فین تیوب ها به شکل نیمه صنعتی و عمدتا سفارشی نموده اند . این واحد ها معمولا چند منظوره بوده و فعالیت اصلی آن ها تولید فین تیوب های مورد استفاده در مبدل های حرارتی نمی باشد و با دریافت سفارش و استفاده از روش های چلنگری اقدام به ساخت می نمایند ، که به دلیل زمانبر بودن و مقدار کم تولید ، از صرفه اقتصادی و برگشت مناسب سرمایه برخوردار نخواهد بود .

وجود یک کارخانه که فقط تولید فین تیوب هایی با ابعاد متوسط و پرکاربرد را جهت استفاده در بویلر ها و مبدل های حرارتی ، به عنوان ماموریت خود قرار دهد ، قطعا اثربخش و سودآفرین خواهد بود . اگر این امر ملاحظاتی ازجمله نزدیکی به منابع تامین مواد اولیه و مشتریان استفاده کننده از محصول نهایی را درنظر بگیرد ، قطعا موفقیت حاصل تضمین خواهد شد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فین تیوب

 

کشور های عمده مصرف کننده فین تیوب

- سوریه

- قزاقستان

- عراق

- آذربایجان

- ارمنستان و ....

کشور های عمده تولیدکنندگان فین تیوب

- اسپانیا

- آلمان

- ایتالیا

- انگلستان

- هلند

- کره جنوبی

- چین

 


تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فین تیوب

 

- دستگاه اره دیسکی

- دستگاه گیوتین

- دستگاه تراش یونیورسال

- دستگاه جوش MIG.TIG

- نواربازکن و جوش مقاومتی

- فیدر ( پانتوگراف چاک زن )

- فین پرس و قالب فین

- دستگاه اکسپندر

- دستگاه یونیدر

- دریل رادیال

- کانویر

و ....

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فین تیوب

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فین تیوب ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool