جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور دانلود مبدل بازی های میکرو ( امولاتور کنسول نینتندو )
طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 3.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Aluminum radiator

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


محصول مد نظر به عنوان یكی از مجموعه های سیستم حرارت مركزی در ساختمان ها ( منازل ، شركت ها و ..... ) محسوب می گردد . مورد استفاده رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) در تاسیسات حرارت مركزی ( سیستم های شوفاژ ) می باشد . رادیاتور قسمتی از سیستم حرارت مركزی است كه در داخل ساختمان نصب شده و گرمای آب داغ را به محیط اطراف خود منتقل كرده و سبب گرم شدن محیط داخل ساختمان در فصول سرما می گردد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )


 

محصول مورد مطالعه طرح حاضر،رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) می باشد . این قطعه به عنوان یكی از مجموعه های سیستم حرارت مركزی در ساختمان ها ( منازل ، شركت ها و ..... ) محسوب می گردد . رادیاتور یا Radiator به معنای جسم تشعشع دهنده می باشد . این قطعه به عنوان یكی از اجزاء اصلی سیستم حرارت مركزی ساختمان ها محسوب می گردد .

بطوریكه آب داغ با جریان از داخل آن ، سبب گرم شدن رادیاتور شده و در نهایت گرما از آن به محیط اتاق و محل زندگی انسان ها منتقل می گردد . یك سیستم حرارت مركزی از اجزاء زیر تشكیل یافته است . در یك سیستم حرارت مركزی ، آب در موتورخانه بوسیله دیگ های فولادی یا چدنی داغ شده و سپس بوسیله لوله كشی به رادیاتورها انتقال می یابد .

رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) قطعات فلزی ساخته شده از آلومینیوم می باشند كه در داخل ساختمان ( اتاق ها ) نصب می شوند . این قطعات طوری ساخته شده اند كه آب داغ در میان صفحات مسطح جریان پیدا نموده و به علت برخورداری از مساحت بالا ، گرمای آب داغ از طریق آنها به محیط اطراف منتقل و بدینوسیله اتاق گرم می شود . آب داغ كه بخش عمده حرارت خود را در رادیاتور از دست می دهد بوسیله پمپ سیركلاتور به دیگ برگردانده شده و با دریافت حرارت از آن داغ و سیكل از نو تكرار می گردد .

یك رادیاتور متشكل از چندین پره است . پره در واقع همان صفحات مشبك توخالی است . علت تعدد پره در هر رادیاتور آن است كه یك پره معمولا توان گرمادهی لازم برای گرمایش یك اتاق را ندارد و لذا با در نظر گرفتن مساحت اتاق ، دمای آب ورودی و خروجی و همچنین فشار آب از رادیاتور تعداد پره های آن را محاسبه و اعمال می نمایند . رادیاتورها به دو شكل آلومینیومی و فولادی ساخته می شوند كه در اینجا هدف بررسی طرح تولید نوع آلومینیومی آن می باشد .

انواع رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )

رادیاتورها در حالت كلی تنوع خاصی نداشته و صرفا از نظر شكل ظاهری تولید كنندگان مختلف اقدام به اعمال سلایق خود در طراحی و ساخت می نمایند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )


 

مورد استفاده رادیاتورهای آلومینیومی در تاسیسات حرارت مركزی ( سیستم های شوفاژ ) می باشد . رادیاتور قسمتی از سیستم حرارت مركزی است كه در داخل ساختمان نصب شده و گرمای آب داغ را به محیط اطراف خود منتقل كرده و سبب گرم شدن محیط داخل ساختمان در فصول سرما می گردد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )


استاندارد ملی

با مراجعه به اطلاعات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، نتیجه گیری شده است كه استاندارد ملی شماره 360 تدوین شده در سال 1383 در ارتباط با استاندارد لازم رادیاتورهای پره آلومینیومی می باشد .

استانداردهای جهانی

استانداردهای جهانی زیر در مورد رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) در جهان وجود دارد .

BS 3068

ASTM 1254

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )


کشورهای عمده مصرف کننده

آمریكا ، آلمان ، انگلستان ، چین ، دانمارك ، ایتالیا ، ژاپن

کشورهای عمده مصرف کننده

محصول مورد مطالعه به عنوان یكی از قطعات اصلی تاسیسات مكانیكی ساختمان ها مورد استفاده دارد . از اینرو مصرف آن در كلیه كشورهای جهان وجود داشته و نمی توان كشوری را به عنوان مصرف كننده عمده و مطرح معرفی كرد . لیكن در صورتیكه سرانه مصرف را مورد توجه قرار دهیم در اینصورت كشورهای صنعتی بیشترین مصرف را در سطح جهان به خود اختصاص داده اند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )


شرایط واردات

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی در ردیف شماره تعرفه 732219 ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای واردات محصولات مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمركی 40 درصد ، امكان واردات وجود خواهد داشت .

شرایط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد . لیكن از آنجایی كه این محصولات ، یك كالای صنعتی محسوب می گردند ، از این رو ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولیدكننده ازشرایطی می باشد كه زیر به شرایط فوق اشاره شده است .

برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

یكی از معیارهای مهم در صادرات ، برخورداری از قیمت های رقابتی جهانی می باشد كه این مورد نیز به شرایط اقتصاد كلان كشور در مقا یسه با كشوره ای مقصد صادرات باز می گردد . كشور ایران بعنوان یكی از كشورهای تولید كننده مواد اولیه محصولات مورد مطالعه محسوب می شود و لذا قدرت رقابتی آن در بازارها ی جهانی برای این محصولات بالا است . از جمله این شرایط دیگر می توان به نرخ ارز، نرخ بهره ، قیمت مواد اولیه ، نرخ تورم و موارد مشابه اشاره كرد كه با توجه به متغیر بودن عوامل فوق ، لازم است توجیه پذیری اقتصادی صادرات در زمان واقعی صادرات و كشورهای مقصد مورد تحلیل قرار گیرد .

برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ كیفیت

محصولات تولیدی لازم است از كیفیت مناسب برخوردار باشد تا امكان وارد سازی آن به بازارها ی جهانی بوجود آید . كیفیت در مورد این كالا شامل زیبائی ظاهری ، انتخاب درست مواد اولیه ، نصب تجهیزات جانبی مناسب ( شیر كنترل و آببندها ) است .

رعایت اصول استانداردهای جهانی

در قسمت های گذشته استانداردهای ملی و جهانی این كالا معرفی گردید . از اینرو برای حضور در بازارهای جهانی رعایت آنها ضروری است . برخورداری از توان مالی مناسب دوره وصول مطالبات در صادرات عموما بالا است از اینرو لازم است صادر كننده از توان مالی مناسب برخوردار باشد . آشنایی كامل با امور تجارت جهانی فعالیت در بازارهای جهانی مستلزم آگاهی كامل صادر كننده از مقررات و الزامات تجارت جهانی می باشد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )


با بررسی میزان تقاضای مسكن در كشور و توان تولید و عرضه آن ، می توان گفت كه میزان نیاز مسكن در كشور حدود 5,1 میلیون دستگاه در سال است و این در حالی است كه حداكثر توان تولید مسكن در كشور 700 هزار دستگاه می باشد . وضعیت فوق سبب ایجاد كمبود در كشور و رشد قیمت ها شده است . با بررسی علل مشكلات بخش مسكن در كشور نتیجه گیری شده است كه بخش هایی از مشكلات فوق در ارتبا ط با مصالح ، ادوات و تجهیزات مورد نیاز ساخت و ساز مسكن می باشد .

از اینرو كلیه طرح هائیكه به هر صورت سبب افزایش عرضه احتیاجات ساخت و ساز در بازار گردد ، از اهمیت خاص بر خوردار خواهد بود . رادیاتور آلومینیومی از جمله ادوات تاسیساتی ساختمان ها محسوب می گردد كه افزایش تولید آن سبب ارتقاء قابلیت دسترسی به موقع تولید كنندگان مسكن به این كالا خواهد گردید .

بنابراین در نهایت با توجه بر مشكلات و كمبود موجود در بخش مسكن و تصمیمات دولت نهم در افزایش تولید مسكن به میزان 5/1 میلیون واحد در سال و با توجه بر آن كه در صورت اجرائی شدن تصمیم دولت در ساخت و ساز ، رشد دو برابری در تولید مسكن بوجود خواهد آمد از اینرو ضرورت توسعه مواد و مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز نیز كاملا مشخص می باشد كه بدین وسیله اهمیت طرح حاضر نیز در راستای آن مشخص می گردد . لیكن باید گفت كه این اهمیت بالا بوده ولی در سطح استراتژیك و اساسی نمی باشد .

 


فرایند تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )

 

1 – شمش آلومینیم

2 – تولید بدنه اصلی توسط ریخته گری تحت فشار

3 – پلیسه گیری و رزوه زنی

4 – اتصال مکانیک و مونتاژ

5 – جوشکاری درزهای اتصال

6 – رنگ آمیزی و کنترل

7 – تولید قسمت پایینی


محصول تولیدی رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) می باشد كه مراحل تولید آن به شرح زیر می باشد :

ساختمان كلی رادیاتور آلومینیومی از دو قسمت بدنه اصلی و محفظه پائینی تشكیل گردیده كه هر دو قسمت به روش ریخته گری تحت فشار توسط دستگاه دایكاست ساخته می شود قالب ساخت بدنه اصلی كه به صورت سه تكه و از شكل پیچیده ای برخوردار است طوری ساخته می شود كه در هر عمل تزریق مذاب به داخل آن دو قطعه كامل را تولید نماید .

قالب قسمت پایینی نیز بصورت دو قسمتی و چند محفظه ای ( حفره ) بوده كه بدین ترتیب در هر بار چهار قطعه تولید می شود . ماده اولیه تولید قطعات ریختگی را شمش های آلومینیومی تشكیل می دهند نوع آلومینیوم در بازار به 413 – A معروف است شمش های آلومینیومی در كوره های الكتریكی مجاور هر ماشین دایكاست ذوب گردیده ، آماده قالبگیری خواهد شد .

قبل از هر بار تزریق مذاب سطح حفره های قالب با مدار بخصوصی ( تحت عنوان مواد روانكاری قالب ) توسط كارگر و به صورت پاششی ( اسپری ) پوشیده می شود كه این عمل علاوه بر حفظ سطح قالب در برابر اثرات مخرب ناشی از تاثیر ناگهانی دمای بالای مذاب جدا شدن قطعه از قالب را نیز تسهیل و تسریع می نماید . به واسطه وجود راهگاه و لقی در مرز جدایش دو نیمه قالب لازم است كه زواید ریخته گری ، پلیسه گیری و پرداخت شود .

تطبیق مناسب قطعات با یكدیگر واجب می نماید كه عمل پلیسه گیری قبل از مونتاژ نهایی و به كمك ابزارهای دستی و مكانیكی صورت می گیرد . پس از ریخته گری حتما باید دقت شود كه بالاتر از حد تلرانس باشد باعث ترك پرده می شود و پایین تر از حد تلرانس لیك پیدا خواهد نمود . تلرانس قابل قبول 15% میلی متر می باشد كه توسط شابلون كنترل می شود .

رزوه بوش ها توسط ماشین قلاویز دو جهته ( با دور معكوس ) به كمك اپراتورانجام می گردد اجرای رادیاتور پس ازعملیات فوق الذكر به قسمت مونتاژ انتقال می یابد در این قسمت با استفاده از آلات اتصال ( نظیر پیچ و جوش ) قطعات رادیاتور به یكدیگر متصل گردیده و نهایتا كنترل می شوند مونتاژ پره ها به یكدیگر نیز توسط بوشن ها انجام می گیرد . بدین ترتیب با اتصال متوالی پره ها به تعداد لازم به یكدیگر یك واحد رادیاتور آلومینیومی شكل می گیرد .

به منظور آزمون آب بندی رادیاتور هوای فشرده با فشار هشت اتمسفر به داخل رادیاتوردمیده شده و سپس مجموع رادیاتور به داخل وان یا آب صابون قرار داده می شود تا وجود منافذ رویت گردد . در صورت تائید كیفیت محصول و طی نمودن مراحل مقدماتی قبل از پوشش دهی ( نظیر چربی زدایی و شستشو ) عمل رنگ آمیزی رادیاتور و پس ار آن جهت تثبیت پوشش اعمال شده ، پخت رنگ در كوره ( تا دمای 140 درجه سانتی گراد ) صورت می گیرد و نهایتا محصولات به انبار منتقل می گردند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )

سیستم كامل رنگ آمیزی كوره ای به همراه تجهیزات جانبی آن

ماشین مته

ماشین اكسترودر آلومینیوم

ماشین رزوه كنی

ماشین اره صابونی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای )

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید رادیاتور آلومینیومی شوفاژ ( رادیاتور پره ای ) ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool