جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

markaze tark etiyad

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی مرکز مشاوره و کمپ ترک اعتیاد سال 1401 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی مرکز مشاوره و کمپ ترک اعتیاد را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


معرفی طرح توجیهی مرکز مشاوره و کمپ ترک اعتیاد


متاسفانه اعتیلد از جمله بیماری هایی می باشد ، که افراد زیادی در کشور ما با جنسیت های مختلف و در سنین مختلف درگیر آن هستند . ازطرفی هم هر روزه مواد مخدر جدید تر با ضررات بسیار بیشتر و جبران ناپذیر تولید می شوند ، که اغلب افراد از زیان های این مواد اطلاع نداشته و در کمال ناآگاهی ، گرفتار دام اعتیاد می شوند . امروزه اعتیاد سن خاصی ندارد و گاهی دیده می شود که حتی دانش آموزان دوره راهنمایی آلوده به مواد مخدر شده اند .

افراد معتاد علاوه بر هزینه بسیاری که پرداخت می کنند ، درد و رنجی که می کشند ، آسیب های جسمی فراوانی که می بینند ، در جامعه جایگاه اجتماعی مناسبی نداشته و گاهی ازطرف خانواده خود طرد می شوند .

به همین جهت خیلی از معتادان تصمیم می گیرند که ترک نمایند و خود را از بند اسارت اعتیاد رها سازند . همچنین خانواده هایی که مطلع می شوند ، فرزند آن ها گرفتار دام اعتیاد شده است ، قطعا برای درمان فرزند خود به دنبال راهی می گردند .

متاسفانه تعداد فروشندگان مواد مخدر رو به افزایش بوده و دسترسی به مواد مخدر بسیار راحت شده است . ازطرفی افراد ناآگاه مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان ، افرادی که دارای افکار ساده می باشند ، فرزندانی که در سن بلوغ هستند و ... ، فکر می کنند که اگر یکبار یا چند بار فقط برای تفریح ، روکم کنی ، افزایش حافظه ، کاهش وزن ، فراموشی مشکلات زندگی و ... ، از مواد مخدر استفاده کنند ، کافی بوده و هر زمان که بخواهند می توانند آن را کنار بگذارند ، اما برخی از مواد های مخدر به قدری خطرناک هستند ، که اگر فقط یکبار فرد آن را مصرف نماید ، دیگر نمی تواند آن را مصرف نکند و در صورت عدم مصرف دچار درد و عذاب خواهد شد .

بهترین راه برای ترک افراد معتاد ، بستری شدن در کمپ های ترک اعتیاد می باشد . افرادی که برای ترک اراده نمایند ، قطعا پس از گذراندن دوره ترک خود در مراکز ترک اعتیاد ، می توانند دوباره پاک شوند و به زندگی سالم در کنار خانواده و دوستان خود ادامه دهند .

با توجه به مشکلات فراوانی که اعتیاد در کشور ما به وجود آورده است ، همچنین تعداد زیاد افراد معتاد در جامعه از جمله قشر جوان کشور ، احداث مراکز ترک اعتیاد در تمام شهر های کشور الزامی می باشد . در مراکز ترک اعتیاد افراد متخصص و پزشکان ، با توجه به میزان اعتیاد فرد ، نوع اعتیاد فرد و ... به درمان و همچنین برطرف نمودن مشکلات روحی و روانی فرد معتاد می پردازند . اغلب پس از گذشت مدت زمان 21 روز تا دو ماه بستری شدن در کمپ ترک اعتیاد ، فرد می تواند اعتیاد خود را ترک نمایند .

برای اجرای طرح توجیهی مرکز مشاوره و کمپ ترک اعتیاد ، متقاضی باید از سازمان بهزیستی ، نیروی انتظامی ، وزارت کشور و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، مجوز تاسیس کمپ ترک اعتیاد را دریافت نماید . معمولا درصورت دارا بودن شرایط لازم ، پس از گذشت 2 هفته تا 6 ماه ، مجوز مربوطه صادر می شود .


ساختمان سازی مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی مرکز مشاوره و کمپ ترک اعتیاد ، به شرح زیر می باشد


واحد پذیرش

واحد پزشکی

واحد روانشناسی

واحد مددکاری

واحد سم زدایی

سالن اجتماعات

کتابخانه

بخش ملاقات

آزمایشگاه

بخش مشاوره

آشپزخانه

سرویس بهداشتی

حمام

اتاق خواب 4 تا 8 نفره

فضای ورزشی

اتاق جلسات

انبار

تاسیسات

واحد نگهبانی

اتاق پرسنل درمانی

اتاق نگهداری دارو های ضروری

بخش رخت شوی خانه

بخش اداری


نیروی انسانی مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی مرکز مشاوره و کمپ ترک اعتیاد ، عبارتند از


مدیر

پزشک

روانپزشک

روانشناس

مددکار

مددیار

پذیرش

نگهبان

خدمات

دانلود فایل طرح توجیهی مرکز مشاوره و کمپ ترک اعتیاد


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool