خط تولید و تجهیزات مورد نیاز تولید ناگت مرغ و طرز تهیه ناگت مرغ

naget

آشنايي با خط تولید و تجهیزات مورد نیاز تولید ناگت مرغ و طرز تهیه ناگت مرغ و امکان سنجی طرح غذاهای نیمه آماده و دانلود طرح توجیهی ناگت مرغ و خرید ماشین آلات خط تولید با قیمت مناسب از چین و کشور های اروپایی با مناسب ترین شرایط

فرآیند تولید در خط غذاهای نیمه آماده بصورت مداوم میباشد و دمای خمیر 2- درجه سانتیگراد بهترین نتیجه را خواهد داشت. در تولید غذا های آماده تولید غیر مداوم میباشد.مجموعه قابلیت استفاده از گوشت مرغ و گوشت قرمز,ماهی و میگو را برای تولید فرآورده هایی مانند ناگت، برگر و شنیسل, سوخاری را دارد . برای تولید ناگت مرغ از سینه چرخ شده مرغ که با ادویه جات مناسب مخلوط میشود میتوان استفاده کرد .

برای تولید فیله مرغ سوخاری از فیله مرغ 1.5 کیلویی که عمل آوری شده است استفاده می شود . فرآیند تولید فیش برگر میتواند با گوشت چرخ شدۀ ماهی, گوشت چرخ شدۀ ماهی شسته شده و یا فیله بدون استخوان ماهی صورت پذیرد صورت پذیرد . جهت تولید میگو سوخاری نیز می توان از میگوهای پرورشی و دریایی پاک شده که بدون سر و پوست و دم هستند بهره گرفت.


تشریح دقیق و جامع فرآیند تولید غذاهای نیمه آماده و غذاهای آماده و ماشین آلات خط تولید آن


تحویل گوشت و آماده سازی :

- فیله ماهی : ماهی اگر برای مواد اولیه به صورت فیلۀ استخوان گیری شده بکار رود، میتواند برا ی تولید فیله ماهی سوخاری استفاده شود. به طوریکه فیله های ماهی که به طور مجزا منجمد شده اند، داخل بسته بندیهای مناسب قرار میگیرند و به سردخانه منتقل میشوند.

- بلوک های خمیر ماهی و سوریمی فرآیند شده :

این بلوک ها را نیز میشود از داخل یا خارج کشور تهیه کرد.البته تأمین خمیر ماهی و یا سوریمی فرآیند شده از داخل کشور توصیه نمیگردد.

ترجیحا، اگر آماده سازی و خمیرگیری در مجموعه صورت بگیرد، از نظر کیفی و اقتصادی به صرفه تر است.

- ماهی کامل : ماهی کامل به صورت منجمد دریافت میشود، با اره قسمتهای سر و دم آن برش داده میشود و سپس به همان صورت منجمد، پوست کن میشود و امحاء و احشاء آن تخلیه میشود. در مرحلۀ بعد بطور کامل شستشو میشود وپس از آن به دستگاه استخوان گیر منتقل میشود.در این دستگاه گوشت ماهی از استخوان جدا میشود و ماهی، بلوک شده و مجددا دمای آن کاهش داده میشود تا برای استفاده در قسمت تولید آماده شود.

- گوشت : به صورت بلوک های منجمد واستخوان گیری شده تهیه میشود.

- مرغ : هم میتواند به صورت تازه دریافت گردد، هم به صورت یخ زده. ترجیحا مرغ تازه مناسبتر است، چون امکان عمل آوری آن آسانتر است.

- میگو : به صورت بلوک های منجمد دریافت میشود، میگوها باید در مبداء سرزنی و پوست گیری شده باشند و رگ پشتی آنها خارج شده باشد، تا فقط عمل آوری نهایی آن در مجموعه صورت بگیرد.

آماده سازی مواد اولیۀ غیرگوشتی و توزین :

طبق فرمولاسیون تعیین شده پیاز، سیر، ادویه، مواد آردی و سایر مواد آماده سازی و توزین میشوند.

چرخ کردن گوشت :

بلوک های ماهی، میگو، مرغ و گوشت بنابر شرایط تولید وارد دستگاه چرخ گوشت بزرگ با ابعاد پنجره های مختلف شده و پس از چرخ شدن به دستگاه مخلوط کن منتقل میشوند.

اختلاط :

این مرحله در میکسر و تحت خلاء صورت میپذیرد. مواد اولیه با گوشت چرخ شده مخلوط شده و خمیر مورد نظر برای انتقال به دستگاه قالب زن آماده میگردد

قالب زنی :

بر اساس ابعاد و اشکال مختلف، خمیر آماده شده، شکل دهی میگردد.

آردزنی اولیه :

در آردزنی اولیه، خمیر شکل دهی شده وارد دستگاه Pre-duster شده و آردزنی میگردد. این آرد بر طبق فرمولاسیون میتواند شامل نشاستۀ گندم، نشاستۀ ذرت، کازئین و ایزولۀ سویا باشد.

این مرحله باعث افزایش چسبندگی سطح محصول شده و همچنین سبب بهبود طعم، ر نگ و همچنین افزایش وزن محصول میگردد.

لعاب زنی :

در این مرحله محصولات وارد دستگاه Batter شده و با لعاب مایعی که در دستگاه جریان دارد پوشانده میشود، تا در مرحلۀ بعد که آردزنی نهایی میباشد، آرد سوخاری بر روی محصول بچسبد.

آردزنی نهایی :

پس از اینکه محصول با لعاب مایع پوشانده شد،وارد دستگاه آرد سوخاری میشود. قابل توجه است که فرمولاسیون، دما و تنظیم دستگاه از عواملیست که در چسبیدن دانه های پودر سوخاری بر روی محصول نقش اساسی دارد. پس از عبور از این دستگاه محصول وارد دستگاه سرخ کن میشود.

سرخ کردن :

در این مرحله محصولات وارد تانکری میشوند که در داخل آن روغن خوراکی با دمای 180 درجۀ سانتیگراد وجود دارد. در این دما به مدت 30 تا 90 ثانیه بروی نوار نقاله داخل دستگاه به طوریکه غوطه ور نیز میباشد، حرکت میکنند؛ در این حالت آرد سوخاری و لعاب بر روی محصول فیکس میشوند و از روی محصول جدا نمیشوند. پس از خروج از دستگاه محصولات میتوانند توسط دستگاه خنک کن اولیه و یا در یک نوار نقالۀ طولانی دمایشان پایین بیاید و پس از آن وارد دستگاه منجمد کننده شوند.

دستگاه منجمد کنندۀ سریع :

محصولات توسط نوار نقاله وارد این دستگاه میشوند. نوار نقاله هایی که دور ستونی در حرکت هستند و توسط دمنده های هوای سرد منجمد میشوند. حداقل دمایی که I.Q.F میتواند ایجاد کند، 40 در جۀ سانتیگراد زیر صفر است، به طوریکه دمای مرکز محصولات باید به 18 درجۀ سانتیگراد زیر صفر برسد. پس از انجماد کامل، محصولات توسط نوار نقاله به قسمت بسته بندی منتقل میشوند

بسته بندی ترمو فرمینگ ترمو سیلینگ :

محصولات پس از خروج از دستگاه I.Q.F در داخل بسته بندیهای ظرفی و یا کیسه ای وکیوم، بسته بندی میشوند. باید توجه داشت، بسته بندیهای ظرفی میتوانند به طریق ترموفرمینگ تولید شده باشند و توسط فیلم های پلیمری دوخت حرارتی داده شوند.

انتقال به سردخانۀ نگهداری :

پس از بسته بندی، محصولات به سردخانه منتقل میشوند و دردمای 18 درجۀ سانتیگراد زیر صفر نگهداری میشوند.

به طور کلی ماشین آلات خط تولیدی که برای تولید همبرگر و ناگت نیاز دارید به چهار بخش کلی تقسیم می شود :

ماشین آلات آماده سازی مواد :

این گروه از ماشین آلات نظیر چرخ گوشت و میکسر مواد اولیه شما را آماده می کند. شما باید با توجه به ظرفیت تولید خود این دستگاه ها را انتخاب نمایید.

دستگاه تزریق مواد و فرمینگ :

این بخش شامل دستگاه پرکن یا فیلر و دستگاه فرمینگ جهت فرم دادن به محصول می باشد.

جهت تولید هر شکل باید قالب مربوط به آن روی دستگاه نصب گردد.

همچنین این بخش می تواند شامل دو دستگاه یعنی پرکن و فرم دهنده به صورت مجزا باشد و یا اینکه یک دستگاه با هر دو این قابلیت باشد.

هم چنین دستگاه می تواند قابلیت کاغذ زن به همبرگر را نیز داشته باشد.

دستگاه های پودر پاش و کره زن :

این قسمت از خط تولید برای غلتاندن محصول در کره یا روغن بوده و پس از آن پودر سوخاری روی آن پاشیده می شود

بسته بندی و سیلد کردن :

در این بخش محصول از نوار نقاله دستگاه فرم زن خارج شده به قسمت بسته بندی منتقل می شود که آن نیز قسمت های مختلفی دارد می تواند به شکل های مختلفی باشد.

( این خط شامل دستگاه فرم دهی مرغ، پوشش مایع و پوشش پودر سوخاری برای تولید برگر و ناگت و دستگاه شنیتسل زن و همچنین دستگاه مخصوص تولید کوردن بلو می باشد. محصولات پس از فرم دهی و ایجاد پوشش های موردنظر ابتدا به سرخ کن منتقل می شوند تا فرآیند سرخ شدن به صورت کاملاً جزیی صورت گیرد. سپس به دستگاه انجماد منتقل می شوند و به سرعت منجمد می گردند.)

دانلود طرح توجیهی تولید انواع ناگت + فرایند تولید + ماشین آلات و دستگاه های خط تولید

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.